Dyskusyjny Klub Filmowy. Seans filmu "Roma"

  • 24.12.2018, 12:26
  • Ł
Dyskusyjny Klub Filmowy. Seans filmu "Roma" materiały prasowe
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na seans dramatu "Roma", który odbędzie się w kinie "Twierdza" przy ul. Skarbowej 27 grudnia o godz. 19.

Alfonso Cuaron („Grawitacja”, „Ludzkie dzieci”, „Wielkie nadzieje”) stworzył dzieło swojego życia, a jednocześnie najbardziej osobisty film w swojej karierze. Na festiwalu w Wenecji został nagrodzony Złotym Lwem. Jest też wymieniany w gronie kandydatów do Oscara.

 

To barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu. Opowiada historię młodych służących, pochodzących z indiańskiego ludu Misteków.

 

Cleo i Adela pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie.

 

Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione.

 

Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe