Z miłości do koni. Fotorelacja z XXII edycji Art Cup w Lewadzie

  • 01.09.2019, 12:18
  • Andrzej Kopacki
Z miłości do koni. Fotorelacja z XXII edycji Art Cup w Lewadzie Foto: Andrzej Kopacki Bogusław Linda w pełnej krasie
W Zakrzowie odbywają się XXII Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd – Art Cup. Dopisali zarówno lubiani i znani z ekranów telewizyjnych goście, a co najważniejsze skąpana w słońcu publiczność, którą przyciągnął na zakrzowski hipodrom ciekawy, bogaty program tego kulturalno-sportowego wydarzenia.

Publiczność, która szczelnie wypełniła arenę zmagań, podziwia artystów, dziennikarzy, sportowców, którzy na zakrzowskim hipodromie wcielają się w różne role. Jedni ostro rywalizują, inni prezentują jedynie swój kunszt jeździecki, a jeszcze inni przy okazji również swoje talenty wokalne.

W tym gronie znaleźli się m.in.  Karol Strasburger, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Anna Powierza,
Aleksandra Przesław, Darek Kordek, Henryk Sawka, Karolina Sawka, Iwona Guzowska, Agnieszka Wielgosz, Maciej „Gleba” Florek, Mirosław Kowalczyk, Alexander Martinez, Julian Mere, Roch Siemianowski, Artur Pontek, Jerzy Schejbal, czy Kevin Aiston. Oczom publiczności ukazały się też Olga Buława - Miss Polski 2018, Marta Pałucka - pierwsza Wicemiss Miss Polski 2017 i Anna-Maria Jaromin - finalistka Miss Polski 2018.

W piękną słoneczną sobotę widzowie podziwiali konkursy półfinałowe: ujeżdżenia, western riding skoków przez przeszkody oraz powożenia. Jednak nie tylko rywalizacją sportową stała sobotnia część imprezy. Wśród całego szeregu innych atrakcji znalazł się western show, pokaz łucznictwa konnego i tradycyjnego AMM Archery, czy też pokaz kaskaderski - East Riders Stunt Team w wykonaniu czterech dzielnych jeźdźców, którzy przywdziali mundury ułanów. Na co dzień kaskaderzy ci występują na niezliczonych planach filmowych w całym kraju.

Znana z telewizyjnego serialu „Klan” Anna Powierza jest zachwycona Jeździeckimi Mistrzostwa Gwiazd: - Uważam, że to jest magiczne miejsce, do którego przybywają magiczni ludzie. Nie byłam tu za każdym razem, czego żałuję, ale chyba z siedem-osiem razy miałam przyjemność tu gościć. Chętnie przyjadę tu za rok. Zresztą myślę, że kolejne dwadzieścia dwie edycje będą moje, a potem mam nadzieję na kolejne - mówi Anna Powierza.

Wieczorem można było zobaczyć ekscytujący pokaz mody kobiecej i spektakl teatralny „Kłamstwo”, w którym zagrali: Joanna Liszowska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes oraz Adriana Kalska.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: - Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem. Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy.
Z kolei producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega: - Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz.

„Kłamstwo”
to bowiem niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, kłamstwa właśnie. Florian Zeller, francuski dramaturg, opisuje dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków i to wszystko dotyczy tylko czterech osób. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, ale zawiera racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Najwyraźniej przypadła do gustu zakrzowskiej widowni, ponieważ artyści otrzymali gromkie brawa.

Niedziela to już konkursy finałowe:
ujeżdżenia, western riding, skoków przez przeszkody oraz powożenia. Nie zabraknie też pokazów kaskaderskich, łucznictwa konnego i tradycyjnego oraz western show. Zgodnie z tradycją nastąpi też uroczysta dekoracja zwycięzców rywalizacji sportowej.

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe