OSP Kłodnica ma nowy wóz. Niebawem będzie jeździł na akcje

  • 01.09.2019, 16:24 (aktualizacja 01.09.2019, 19:49)
  • Rafał Pulkowski
OSP Kłodnica ma nowy wóz. Niebawem będzie jeździł na akcje
Ochotnicza Straż Pożarna "Kłodnica" w Kędzierzynie-Koźlu zrealizowała projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, który polega na zapobieganiu zagrożeniom poprzez zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem.

Nowy wóz marki Volvo przyjechał do Kłodnicy w poniedziałek, 26 sierpnia. Dla mieszkańców osiedla, to spore wydarzenie i niezwykła atrakcja nie tylko dla dzieci. Strażacy przygotowali z tej okazji małą imprezę przy remizie, a pojazd został ochrzczony szampanami.

 

- To już drugi pojazd w przeciągu dwóch lat, jaki zasila naszą flotę. Bardzo nas to cieszy, ponieważ mamy sporo wyjazdów. Będzie służył do wszelkich działań ratowniczo-gaśniczych - powiedział Klaudiusz Norek, prezes OSP Kłodnica.

 

Volvo FMX 410 GCBA ma napęd 4x4, posiada zbiornik na wodę o pojemności pięciu tysięcy litrów z pompą o wydajności 3,2 tysiąca litrów na minutę.

 

- Jest to nowy samochód na nowoczesnym podwoziu z dobrą armaturą. Posiada jak na razie drobne wyposażenie, takie jak latarki, radiotelefony, sprzęt burzący. Natomiast dołożymy trochę sprzętu, który mamy z poprzednich wozów i w przyszłości będziemy się starać sukcesywnie uzupełniać o nowy sprzęt - mówił Grzegorz Pawełek, naczelnik OSP Kłodnica.

 

Kosz całkowity samochodu, to 1 044 270 złotych z czego 400 tysięcy złotych pochodzi z budżetu urzędu miasta Kędzierzyn-Koźle. Natomiast 671 335,68 złotych z Funduszu Europejskiego.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe