Rogi obfitości rozdane, czas iść do szoły

  • 02.09.2019, 10:14
  • Rafał Pulkowski
Rogi obfitości rozdane, czas iść do szoły
Nowy rok szkolny 2019/2020 oficjalnie się rozpoczął. Do trzynastu Kędzierzyńsko-Kozielskich szkół podstawowych przyszło 484 pierwszoklasistów. W sumie 3763 dzieci będzie uczęszczać do 156 klas od 1 do 8.

W poniedziałek, 2 września oficjalnej inauguracji roku szkolnego dokonała prezydent miasta Sabina Nowosielska w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Cisowej.

 

- Niestety wakacje się skończyły. Teraz będzie fajnie, bo będziecie co dziennie spędzać czas w szkole z fajnymi nauczycielami. Chciałabym całemu gronu pedagogicznemu, dyrekcji i wszystkim opiekunom życzyć spokoju, bo jak jest spokój, to się dobrze pracuje i są efekty. Uczniom chciałam pożyczyć nie tyle dobrych wyników w nauce, a żeby ten czas spędzony w szkole był kolejnym krokiem do waszej kariery rozwoju - mówiła Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

 

Pierwszoklasiści otrzymali rogi obfitości, czyli tyty nafaszerowane słodyczami. Poznali swoich wychowawców i dostali plany lekcji. Niektórzy z uczniów przyznali, że z niecierpliwością czekali na przyjście do szkoły.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe