1568 nowych uczniów w szkołach średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

  • 04.09.2019, 09:17
  • Żródło: Starostwo powiatowe
1568 nowych uczniów w szkołach średnich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego
We wszystkich szkołach średnich, prowadzonych przez powiat kędzierzyńsko-kozielski, w roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie 3454 uczniów w 128 oddziałach. 1568 nowych uczniów rozpoczęło 2 września naukę w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

Oficjalna inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

- Wprowadzamy nowe, atrakcyjne kierunki, to programista, technik rachunkowości, automatyk. Rozbudowujemy też naszą bazę oświatową, dzięki czemu w dużej liczbie trafiają do nas uczniowie nie tylko z sąsiednich powiatów, ale i z całej Polski - podkreślił wicestarosta Józef Gisman.

Naukę w klasach pierwszych szkół średnich naszego powiatu rozpoczęło 771 absolwentów gimnazjalistów oraz 797 uczniów – absolwentów szkół podstawowych.

Tegoroczny nabór był wyjątkowo udany i spokojny, z czego radości nie kryją władze powiatu. Jest to wynik ciężkiej pracy dyrektorów i pracowników szkół, dzięki którym nasze placówki z roku na rok są coraz atrakcyjniejsze dla młodych ludzi. Powiat wprowadził nowe, atrakcyjne kierunki (programista, technik rachunkowości, automatyk), rozbudował bazę oświatową, dzięki czemu w dużej liczbie trafiają do nas uczniowie z sąsiednich powiatów, ale i z całej Polski. Mamy uczniów z Wadowic, Tychów, Żor, Mikołowa, Jaworzna, Przeworska, Wrocławia, Oławy i Dopiewa. Największą w szkołach technicznych popularnością cieszyły się zawody: spedytor z innowacją mundurową, logistyk, informatyk.

Szkoły zostały dobrze przygotowane do przyjęcia podwójnego rocznika. Doposażono klasy lekcyjne (stanowiska komputerowe, ławki, stoliki, meble, tablice interaktywne). Koszt wyposażenia klasopracowni w sześciu szkołach to kwota ponad 220 tys. zł. Wciąż trwają inne inwestycje. To przebudowa internatu przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, realizacja drugiego etapu przebudowy i modernizacji sieci grzewczej w ZSTiO. Zakończono natomiast termomodernizację małej sali gimnastycznej przy II LO.

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe