Narodowe Czytanie w parku nad Odrą

  • 07.09.2019, 14:47
  • Rafał Pulkowski
Narodowe Czytanie w parku nad Odrą
Samorządowcy, przedstawiciele świata sportu, firm i instytucji, a także uczniowie i nauczyciele z Kędzierzyna-Koźla wspólnie czytali polską klasykę w muszli koncertowej im. Teresy Haremzy w parku nad Odrą.

Akcja organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu pod honorowym patronatem prezydent miasta. W miniony piątek, 6 września zaproszeni goście czytali fragmenty polskich nowel: "Dym" Marii Konopnickiej, "Sachem" Henryka Sienkiewicza oraz "Mój ojciec wstępuje do strażaków" ze zbioru "Sanatorium pod klepsydrą" Brunona Schulza.

- Akcja z kilkuletnią tradycją odbywa się w Kędzierzynie-Koźlu w przeddzień narodowej akcji. Termin z dużą dogodnością szczególnie dla uczniów szkół i nauczycieli, bo zawsze jest łatwiej przyjść w dniu nauki. Chodzi o propagowanie narodowego czytanie wśród młodzieży - powiedziała Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Od lat wiadomo, że w Kędzierzynie-Koźlu czytelnictwo jest na bardzo wysokim poziomie. Świadczą o tym chociażby statystyki wypożyczanych książek i spora frekwencja podczas eventów organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

- Dziś mam przygotowany fragment "Dymu". Jest to dla mnie nowość. Bardzo archaiczny tekst. Na co dzień czytam zupełnie inną literaturę. Jednakże czytam sporo książek, bo książki rozwijają kreatywność, umysł i pozwalają czytelnikowi wyobrazić sobie wizje autora - powiedział Bartek Gilewicz, uczeń Zespołu Szkół nr 1.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe