Odsłonięto cztery popiersia na placu Wolności

  • 08.09.2019, 20:38
  • Rafał Pulkowski
Odsłonięto cztery popiersia na placu Wolności
Z okazji dwudziestolecia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na placu Wolności postawiono cztery popiersia - kolejarza, chemika, naukowca i doktora. Uroczyste odsłonięcie rzeźb odbyło się w sobotę, 7 września.

W pierwszej kolejności odsłonięto popiersie anonimowego kolejarza, a dokonał tego przedstawiciel kolejarzy z Kędzierzyna-Koźla. Następnie prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Sławomir Lipkowski odsłonił popiersie anonimowego chemika. Trzecie popiersie odsłonili wspólnie starosta Małgorzata Tudaj i wicestarosta Józef Gisman - to noblista ze szpitala w Sławięcicach Robert Koch, który dokonał przełomowych badań nad gruźlicą. Popiersie Władysława Opolskiego, pierwszego po wojnie dyrektora szpitala w Kędzierzynie odsłonił jego syn Jacek Opolski.

- Postanowiliśmy upamiętnić pewne grupy zawodowe oraz dwie ważne osoby, które tutaj żyły i pracowały. To było moje marzenie, aby takie popiersia stanęły na placu Wolności. Dzisiaj to marzenie się spełniło - powiedziała starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Syn Władysława Opolskiego, Jacek Opolski nie krył wzruszenia i przyznał, że to ważne zarówno dla niego, jak i całej rodziny, że pamięć o ojcu pozostaje w Kędzierzynie-Koźlu.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe