Fotorelacja ze święta plonów w Pawłowiczkach

  • 09.09.2019, 09:48
  • Rafał Pulkowski
Fotorelacja ze święta plonów w Pawłowiczkach
Uroczystości dożynkowe w Pawłowiczkach rozpoczęły się w niedzielę, 8 września mszą dziękczynną w kościele parafialnym. Stamtąd przemaszerowano w korowodzie na boisko, gdzie czekała moc atrakcji i wrażeń.

W korowodzie mogliśmy podziwiać pięknie ustrojone ciągniki rolnicze, na których działy się przeróżne rzeczy. Przyjechało aż 15 koron z różnych sołectw. Wykonane były z wszystkich gatunków zbóż, ozdobione były żywymi kwiatami, owocami i krzyżami.

- Dożynki, to świetna okazja, aby podziękować panu Bogu za plony i wam, mieszkańcom za coroczną pracę na rzecz swoich rodzin i naszej gminy - mówił Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki.

Strażacy z OSP Maciowakrze zaprezentowali nowy wóz bojowy marki Volvo, który zasilił ich flotę kilka dni temu. W wydarzeniu udział wzięła grupa delegacji z partnerskiej gminy Lindenfelss wraz z chórem, który wystąpił podczas imprezy. Na scenie pojawili się także Mirek Szołtysek i Wesołe Trio, którzy rozbawiali mieszkańców wesołymi piosenkami i dowcipami. Darek Nowicki z Grupą ABC zadbali o biesiadę. Zagrał także zespół DUJ DUJ, a na koniec imprezę taneczną poprowadził DJ Arek.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe