Fotorelacja z korowodu dożynkowego w Bierawie

  • 09.09.2019, 10:39
  • Rafał Pulkowski
Fotorelacja z korowodu dożynkowego w Bierawie
Na to święto przez cały rok czeka cała gmina. Przez wiele tygodni przygotowują wspaniałe korony ze zbóż, kwiatów i owoców. A wszystko po to, aby podziękować za udane plony i dobrze się przy tym bawić.

Dożynkowy korowód w Bierawie przeszedł od kościoła do boiska sportowego, gdzie odbyła się wielka impreza. Korowód poprowadziła Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie wraz z mażoretkami. Przemaszerowały także poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Bierawa.

- To najważniejsze święto rolników i naszej gminy. Zapraszamy na to wydarzenie przede wszystkim rolników, ale i przedsiębiorców. Większość miejscowości z naszej gminy przygotowuje korony i wszystkie są nagrodzone odpowiednim czekiem finansowym - powiedział Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa.

W wydarzeniu udział wzięła m.in. starosta powiatu Małgorzata Tudaj, mieszkanka gminy. Nie zabrakło atrakcji dla każdego - było wesołe miasteczko, wata cukrowa w kilkunastu smakach i kolorach, bogata strefa gastronomiczna, loterie, balony z helem, występ kabaretowy Cezarego Pazury oraz koncert Aleksandra Martineza, a na zakończenie zabawa taneczna.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (65)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe