Polska muzyka narodowa wybrzmiała w bibliotece

  • 09.09.2019, 13:40
  • Rafał Pulkowski
Polska muzyka narodowa wybrzmiała w bibliotece
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowała koncert "Stanisław Moniuszko i Józef Elsner - polska muzyka narodowa", który odbył się w sobotę, 7 września w oddziale MBP przy kozielskim Rynku.

Wystąpiła orkiestra dęta "Power of Winds" pod dyrekcją Klaudiusza Jani z udziałem wokalnym solistów - zaśpiewała m.in. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Izabela Migocz.

- W związku z tym, że jest rok Stanisława Moniuszki wybraliśmy właśnie jego kompozycje. Będą one w bardzo nietypowym wykonaniu i nietypowej aranżacji - powiedziała dyrektor MBP.

Drugim kompozytorem, który jest związany z Opolszczyzną był Józef Elsner - urodził się w Grodkowie. To kompozytor epoki klasycyzmu. Jego kompozycje odkrył Fryderyk Chopin.,

- Dzisiaj możemy się tym szczycić. To nasze wielkie dziedzictwo kultury, tutaj na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Dlatego uważam, że jest to temat warty podkreślenia - dodała Izabela Migocz.

Koncert początkowo miał odbyć się w muszli im. Teresy Haremzy w parku nad Odrą, jednak pogoda pokrzyżowała plany i impreza odbyła się pod dachem.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe