Nie było zwycięzców i przegranych

  • 10.09.2019, 16:35
  • Andrzej Kopacki
Nie było zwycięzców i przegranych foto: Andrzej Kopacki Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych
Dwanaście zespołów i ponad 120 zawodników wzięło udział w dziecięcym turnieju piłkarskim zorganizowanym na stadionie miejskim w Koźlu.

Organizatorem wydarzenia była Akademia Piłkarska BLAZE z Kędzierzyna-Koźla. Projekt uzyskał dotację z budżetu gminy. Wsparcia udzielili też strażacy z OSP Kłodnica, którzy odpowiadali za bezpieczeństwo i obsługę medyczną uczestników imprezy.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych (drużyny żaków - rocznik 2010 i młodsi oraz skrzatów - rocznik 2012 i młodsi). Byli młodzi piłkarze z Krapkowic, Górek Śląskich, Opola, Gliwic, Ciska oraz Kędzierzyna-Koźla.

Ciekawostką była obecność zawodników ze śląskiej Fundacji Española, która zajmuje się wychowywaniem dzieci i młodzieży, używając hiszpańskich metod szkoleniowych. Uczestnikom rywalizacji kibicował tłum rodziców oraz miłośników piłki nożnej.

- Impreza nadzwyczaj udana. Martwiliśmy się trochę, że aura nie będzie nam sprzyjać, ale wszystko dobrze się skończyło. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Dla nas, trenerów, wszyscy byli zwycięzcami. Zależy nam na tym, aby rozwijać i uczyć dzieci rywalizacji w duchu fair play - tłumaczy Robert Słota z Akademii Piłkarskiej BLAZE.

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe