Miliony dla lokalnych firm. Wsparcie na nowinki teleinformatyczne

  • 11.09.2019, 18:38
  • Ł
Miliony dla lokalnych firm. Wsparcie na nowinki teleinformatyczne
Nawet 300 tys. zł może dostać firma, która chce wprowadzać nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Wsparcie można zdobyć np. na systemy obsługi klientów czy komunikacyjne usprawniające działalność przedsiębiorstw.

Unijne dotacje na ten cel można pozyskać w naborze ogłoszonym przez podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

- To jedno z tych naszych działań dla przedsiębiorców, które cieszą się największą popularnością w ostatnich latach i na które wpływa najwięcej wniosków. A to dowód na to, że opolskie firmy chcą się rozwijać - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

W sumie w puli naboru „Wsparcie TiK w przedsiębiorstwach” jest ponad 6,35 mln zł. Pieniądze te zarezerwowane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W ramach naboru można pozyskać unijne dofinansowanie na wdrożenie nowinek teleinformatycznych w firmach, które dotyczyć będą rozwoju współpracy między przedsiębiorstwami. Poza tym także na wsparcie procesów informatyzacji wewnętrznej przedsiębiorstw, wprowadzanie procesów modernizacyjnych wspomagających bieżącą działalność firm czy wykorzystanie takich nowinek w relacjach między przedsiębiorcą a klientem. O dotacje mogą się starać mikro, małe i średnie firmy z województwa opolskiego. Maksymalny poziom wsparcia wynosi do 70 proc.

 

- Na wnioski firm czekać będziemy od 9 do 16 września. Trzeba je składać w wersji papierowej i elektronicznej. Nabór zostanie rozstrzygnięty najpóźniej do lutego przyszłego roku - tłumaczy Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG.

Będzie to już trzeci nabór na „Wsparcie TiK w przedsiębiorstwach” przeprowadzany w ostatnich latach w naszym regionie. Wśród wybranych do dofinansowania w poprzednich naborach projektów były np. mobilna platforma do szkoleń; system do obsługi wirtualnych targów; platforma videolearningowa; wdrożenie specjalistycznego systemu sprzedaży internetowej; systemu informatycznego do automatyzacji procesów wewnętrznych czy innowacyjnego oprogramowania laboratoryjnego.

 

W sumie w ramach dwóch poprzednich takich naborów do OCRG złożone zostały 222 wnioski: 127 w naborze pierwszym w 2016 roku i 95 w naborze drugim w 2018. Zarząd województwa opolskiego wybrał do dofinansowania łącznie 98 projektów (po 49 w każdym z naborów). W pierwszym pula przyznanych dotacji wyniosła 16 mln zł, a ogólna wartość realizowanych projektów prawie 33 mln zł. W naborze drugim przyznane wsparcie to prawie 14,9 mln zł, a ogólna wartość realizowanych wniosków to prawie 30 mln zł.

Ogółem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na wsparcie firm i lokalnego biznesu w województwie opolskim zarezerwowano 160 mln euro. Dotychczas OCRG ogłosiło dwadzieścia dwa nabory; siedemnaście z nich rozstrzygnięto.

Ł

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe