Turniej piłkarski imienia Tadeusza Waligóry

  • 13.09.2019, 19:21
  • Grzegorz Łabaj
Turniej piłkarski imienia Tadeusza Waligóry Foto: ANKO
Pierwsza edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci im. Tadeusza Waligóry odbędzie się 14 września w Kędzierzynie-Koźlu. W ten sposób wychowankowie chcą uczcić pamięć swojego trenera, który zmarł w czerwcu ubiegłego roku.

Tadeusz Waligóra był znanym i bardzo cenionym kozielski nauczycielem, który przepracował w oświacie 48 lat oraz trenerem piłki nożnej. W latach 1961-1974 był czynnym zawodnikiem miejscowej Odry, a po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem młodzieży. Zajęcia z trampkarzami prowadził od 1965 do 2009 roku. Przez te lata spod jego ręki wyszły setki adeptów futbolu. Dlatego działacze RTS-u Odry Kędzierzyn-Koźle postanowili uczcić pamięć swojego trenera w najlepszy możliwy sposób – organizując turniej dla dzieci.

W sobotę na stadionie przy ul. Chrobrego od godz. 9.30 rywalizować będą drużyny w trzech grupach wiekowych: roczniki 2008 i młodsi, 2010 i młodsi oraz 2013 i młodsi. Zagrają drużyny: APN Głogówek, Zagłębie Sosnowiec, Odra Opole, Team Gliwice, LZS Gierałtowice, Spiders Katowice oraz trzy zespoły z Kędzierzyna-Koźla: KS Cisowa, Akademia Piłkarska Blaze oraz RTS Odra.

Grzegorz Łabaj

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe