Bartłomiej Mróz medalistą mistrzostw świata!

  • 14.09.2019, 18:58
  • Ł
Bartłomiej Mróz medalistą mistrzostw świata! Foto: Para-Badminton Poland Kadra Polski w parabadmintonie. Denis Grzesiuk pierwszy z lewej w górnym rzędzie, a Bartłomiej Mróz w środku.
Bartłomiej Mróz z Kędzierzyna-Koźla zdobył brązowy medal mistrzostw świata w parabadmintonie, które rozegrane zostały w szwajcarskiej Bazylei. W turnieju wystąpił też drugi zawodnik z naszego miasta - Denis Grzesiuk.

W zawodach wystąpiła siedmioosobowa reprezentacja Polski, a w niej dwóch sportowców z naszego miasta. Lider naszej kadry Bartłomiej Mróz nie zawiódł i z turnieju wrócił z kolejnym medalem. W fazie grupowej odniósł trzy pewne zwycięstwa i bez problemów awansował do fazy pucharowej. Tu w dwóch setach najpierw pokonał Japończyka, a w ćwierćfinale reprezentanta Singapuru. W pojedynku o awans do ścisłego finału Mróz musiał uznać wyższość Suryo Nugroho z Indonezji, który zwyciężył 21:14 i 21:19. Polak wystąpił jeszcze w grze deblowej wraz ze swoim wieloletnim partnerem Turkiem Ilkerem Tuzcu, ale swój udział zakończyli na ćwierćfinale, ulegając reprezentantom Chin.

W Szwajcarii wystąpił  również Denis Grzesiuk. Dla naszego młodego parabadmintonisty był to debiut na tak dużej imprezie. Kędzierzynianin przegrał trzy mecze i zakończył swój udział na fazie grupowej.

Brązowy medal dla Polski zdobyły jeszcze w deblu Oliwia Szmigiel i Daria Bujnicka. Ta druga zawodniczka była też trzecia w grze mieszanej z Malezyjczykiem Didinem Taresohem.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe