Koziołki wygrały międzynarodowe zawody w Czechach

  • 15.09.2019, 17:43
  • Ł
Koziołki wygrały międzynarodowe zawody w Czechach
Kolejny sukces odnieśli młodzi sportowcy z sekcji Olimpiad Specjalnych „Koziołki” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas dwudniowych zmagań w XIII Międzynarodowej olimpiadzie dla osób z niepełnosprawnościami w sportach letnich, która odbyła się w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek, reprezentacja naszego miasta pewnie zwyciężyła wyprzedzając 25 innych ekip z Polski, Czech i Słowacji. Podopieczni trenera Pawła Serafinowicza triumfowali zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Dodatkowo w tej drugiej ustanowili nowy rekord olimpiady w ilości zdobytych punktów.

Program zawodów obejmował następujące konkurencje: bieg na 50 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 400 metrów, drużynowe przeciąganie liny oraz sztafeta 5x80 metrów.

Reprezentanci „Koziołków” znaleźli się na podium w każdej z tych konkurencji. Dodatkowo Tomasz Kościukiewicz, Kamil Hornicki i Kamil Taranda zostali również uznani za trzech najbardziej wartościowych zawodników całej olimpiady. W zmaganiach uczestniczyli także: Paweł Jahn, Denis Grzesiuk, Michał Ast, Dominik Michorczyk, Mateusz Kamusella, Weronika Mazur i Nikola Ośko.

Ł

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe