W ośrodku były skandaliczne warunki. Jadą tam dzieci z Kędzierzyna-Koźla

  • 17.09.2019, 17:36
W ośrodku były skandaliczne warunki. Jadą tam dzieci z Kędzierzyna-Koźla
Pięć dni mają spędzić uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 z Kędzierzyna-Koźla w Kompleksie Turystycznym „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach. Materiał o skandalicznych warunkach jakie panowały w ośrodku wyemitowała 10 września telewizja TVP3 Opole w programie Kurier Opolski, po tym jak z turnusu wrócili uczniowie jednego z opolskich liceum.

Ponieważ warunki jakie zaproponowano uczniom ogólniaka pozostawiały wiele do życzenia, zainterweniowali ich rodzice i postanowili sprawę nagłośnić. Rozmówcy Kuriera Opolskiego przekonują, że w pokojach Banderozy można było natknąć się na myszy zarówno żywe jak i martwe, było brudno, zalegał kurz i panował wszechobecny bałagan, a do tego pościel była nieświeża.

Materiał TVP3 zobaczycie TUTAJ.

Gdy niepokojące informacje zostały wyemitowane w "Kurierze" odezwali się do nas zmartwieni rodzice PSP nr 9 z Kędzierzyna-Koźla. Ich dzieci wybierają się do ośrodka 23 września. Uczniowie jadą tam na pięciodniowy turnus sportowy.

- Gwarantuję, że będzie czysto i ciepło. Ośrodek jest w trakcie remontu generalnego, pokoje są malowane i odświeżane. Każdy rodzic może przyjechać i sprawdzić. Dzieci będą miały wyżywienie bez ograniczeń  – zapewnił nas Jacek Laskowski, właściciel Banderozy.

Mężczyzna przyznaje, że po emisji materiału w telewizji w ośrodku zostały przeprowadzone kontrole. – Otrzymałem polecenia, które teraz wykonuję i mandat – usłyszeliśmy od Jacka Laskowskiego. Przedsiębiorca nie chciał jednak zdradzić wysokości kary. – Nie ma się czym chwalić – dodaje.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe