Etatowi zwycięzcy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11

  • 18.09.2019, 09:21
  • Źródło: Urząd miasta
Etatowi zwycięzcy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 Foto: urząd miasta
Na każdym turnieju sieją postrach wśród przeciwników, a w szkolnych gablotach zaczyna brakować miejsca na kolejne puchary. Siatkarze z PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu od lat należą do krajowej czołówki. Młodzi sportowcy odwiedzili prezydent Sabinę Nowosielską, aby pochwalić się swoimi ostatnimi sukcesami.

W ostatnim czasie reprezentacja szkoły święciła triumfy podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport (pisaliśmy o tym: TUTAJ). Uczniowie z tych prestiżowych zawodów przywieźli aż dwa puchary. Podczas turnieju rozgrywanego w Zabrzu drużyna "trójek" z PSP nr 11 po raz trzeci z rzędu sięgnęła po pierwsze miejsce. W złotej drużynie Marcina Nurskiego zagrali: Dawid Banasiak, Marcel Steyer, Aleksander Kopania i Łukasz Siemaszko. Niemałym sukcesem może pochwalić się także drużyna "dwójek" prowadzona przez Janusza Blachucika. Aleksander Peljan i Bartosz Blachucik wywalczyli srebrny medal.

Placówka z osiedla Pogorzelec to kuźnia siatkarskich talentów. Absolwentami szkoły są m.in. Kamil Semeniuk i Korneliusz Banach, zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe