Triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla wystartowała w mistrzostwach świata

  • 18.09.2019, 16:38
  • Ł
Triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla wystartowała w mistrzostwach świata
Ewa Komander z Kędzierzyna-Koźla wystartowała w mistrzostwach świata Ironman 70.3 w Nicei. Reprezentantka Polski zajęła 28. miejsce.

Po czerwcowych mistrzostwach świata Challenge na dystansie 1/2 Ironman, gdzie w słowackiej miejscowości kędzierzynianka wywalczyła ósme miejsce, start we Francji był dla niej drugą najważniejszą imprezą tego sezonu. W Nicei zawodnicy mieli do pokonania dystans: 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. W gronie najlepszych zawodniczek świata, rywalizujących w kategorii PRO (zawodowców), Ewa Komander zajęła 28. miejsce z czasem: 4 godziny 56 minut i 4 sekundy.

- Jestem zadowolona ze swojego występu, choć mogłam zająć nieco wyższą lokatę, bo po jeździe na rowerze zajmowałam 16. pozycję. Niestety, bieg nie poszedł mi tak dobrze, jak na to liczyłam, ale cel postawiony przez mojego trenera, czyli pierwsza trzydziestka, został osiągnięty – komentowała Ewa Komander.

Złoty medal zdobyła Daniela Ryf ze Szwajcarii (czas 4.23,04), która jako pierwsza kobieta w historii wywalczyła pięć tytułów mistrzyni świata Ironman 70.3.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe