Duże osłabienie mistrzów Polski. Sam Deroo odchodzi z ZAKSY

  • 19.09.2019, 09:24
  • Ł
Duże osłabienie mistrzów Polski. Sam Deroo odchodzi z ZAKSY
Klub piłki siatkowej Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle informuje, że Sam Deroo nie będzie bronił barw drużyny w kolejnym sezonie. Belg zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu. W związku z zaistniałą sytuacją mistrzowie Polski szukają nowego przyjmującego.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła już działania celem uzupełnienia składu na nowy sezon.

- O decyzji Sama Deroo przesądziły nie tylko względy sportowe. Nie mogę i nie chcę tego komentować, szanuję decyzję zawodnika. Bez wątpienia trudno będzie zastąpić takiego siatkarza, już szukamy jego następcy. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał ponad miesiąc i wierzę, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie – mówi prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Decyzja belgijskiego przyjmującego związana jest z propozycją z ligi rosyjskiej. W drużynie Dynama Moskwa z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać reprezentant Stanów Zjednoczonych Taylor Sander i Rosjanie postanowili ściągnąć reprezentanta Belgii.

- Często największe możliwości pojawiają się wtedy, kiedy jesteś szczęśliwy tam, gdzie jesteś. Przez całe lato cieszyłem się, że po mistrzostwach Europy wrócę do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i rozpocznę nowy sezon z wielkimi wyzwaniami. Potem wszystko się zmieniło. Uznana rosyjska potęga, Dynamo Moskwa, wyraziła zainteresowanie moją osobą. Pewnie myślicie, że każdy byłby szczęśliwy w takiej sytuacji. To prawda, ale nie wszystko jest czarno-białe i naprawdę trudno mi jest rozstać się z klubem i zespołem, który zawsze tak bardzo kochałem - cytuje wpis na profilu społecznościowym Sama Deroo portal sportowefakty.wp.pl. - Doskonale zorganizowany klub, utalentowani gracze, ciężka praca, a przede wszystkim niesamowite wsparcie kibiców sprawiły, że niektóre z moich marzeń się spełniły. Zdobyliśmy dwa puchary i trzy tytuły mistrzowskie w ciągu czterech sezonów. Dlatego chcę wyrazić moją wdzięczność dla klubu, który uwierzył we mnie cztery lata temu, dołączając mnie do tego projektu. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom z zespołu i członkom personelu, ponieważ ostatnie cztery sezony nauczyły mnie, że prawdziwy zespół oznacza, że razem możemy osiągnąć więcej. Dziękuję ludziom i kibicom ZAKSY, którzy dopingowali i wspierali nas w każdym meczu - oznajmił Belg.

Reprezentant Belgii do Kędzierzyna-Koźla trafił w 2015 roku z włoskiej Werony. W barwach ZAKSY rozegrał cztery sezony trzykrotnie sięgając po mistrzostwo Polski (2016, 2017, 2019), zdobywając również srebro (2018) w rywalizacji ekstraklasy i dwa trofea w walce o Puchar Polski (2017, 2019). Po ostatnich triumfach i zakończeniu sezonu PlusLigi 27-letni przyjmujący występował krótko w barwach katarskiego klubu – Ar-Rajjan SC wspierając ten zespół w walce o Puchar Emira. Obecnie Sam Deroo z reprezentacją Belgii walczy w mistrzostwach Europy.

 


 

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe