Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zawodzie i zakresie obowiązków copywritera

  • 19.09.2019, 15:48 (aktualizacja 19.09.2019, 21:35)
  • promocja
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o zawodzie i zakresie obowiązków copywritera
Stosunkowo nowa branża, jaką jest marketing w sieci, spowodowała wysyp specjalistów na rynku pracy. Ściśle powiązany z promowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych jest zawód copywritera. Przedstawiamy Wam, kim jest taka osoba oraz w jaki sposób może przyczynić się do zwiększenia zysków z tytułu prowadzonej działalności.

Czym zajmują się copywriterzy oraz w jaki sposób można ich zatrudnić?

Na samym początku warto nakreślić, czym tak naprawdę zajmuje się profesjonalny copywriter. Jak sama nazwa zawodu wskazuje, jest to osoba wyspecjalizowana w tworzeniu różnego rodzaju treści pisanych, które z powodzeniem wykorzystywane są w marketingu i reklamie. Zakres obowiązków copywritera nie ogranicza się jednak do pisania artykułów sponsorowanych i ofert skierowanych bezpośrednio do Klientów. Nawiązanie współpracy z tego typu specjalistą to także świetny sposób na stworzenie chwytliwych sloganów i haseł promocyjnych, a także mailingów. Z copywriterów najczęściej korzysta się w ramach umowy z agencją marketingu internetowego, taką jak Agencja IN.

Podział copywriterów. Kogo wybrać do pozycjonowania, a komu zlecić napisanie newslettera?

Aktualnie wyróżniamy trzy grupy copywriterów. Najczęściej nawiązuje się współpracę z osobami wyspecjalizowanymi w tworzeniu wysokiej jakości treści SEO. Wspomagają one pozycjonowanie stron internetowych i są idealnym sposobem na prowadzenie bloga firmowego. Copywriter SEO świetnie zna realia algorytmu Google, dlatego jest w stanie pisać artykuły przyjazne nie tylko dla wyszukiwarek, ale również dla czytelników. Tego typu osoba to świetny wybór w przypadku optymalizacji treści na stronie i tworzenia kart produktu w e-sklepie.

Inny typem zawodu jest content writer. Taka osoba świetnie sprawdzi się w przypadku pisania dłuższych form tekstów przeznaczonych zarówno do umieszczenia w sieci, jak i do wydrukowania. Specjalista zajmujący się contentem przygotuje newslettery, artykuły prasowe i teksty reklamowe. Chcąc uzyskać krótkie hasła i chwytliwe slogany, warto skorzystać z usług copywritera kreatywnego, który będzie potrafił stworzyć krótkie formy wymagające dużej pomysłowości.

Wbrew wszelkim opiniom, copywriter nie jest zawodem dla każdego!


W dzisiejszych czasach utrwaliło się przekonanie, że copywriterem może zostać każdy, kto potrafi pisać i ma dostęp do klawiatury. Rzeczywiście, zawód ten nie wymaga od nas odpowiedniego doświadczenia i ma bardzo niską barierę wejścia. Warto pamiętać jednak, że dobry specjalista musi zaczarować słowem. Bardzo często to jego praca decyduje o finalnej sprzedaży produktu lub usługi. Zdolnością mile widzianą w tym fachu jest pobudzenie zainteresowania odbiorcy oraz sprawny research w sieci. O lekkim piórze i znajomości zasad języka polskiego nie wspominając.
 

promocja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe