Inauguracja DKF-u w kinie "Chemik"

  • 22.09.2019, 16:53
  • Ł
Inauguracja DKF-u w kinie "Chemik" Kadr z filmu "Zaginiony świat" z 1925 roku
Pokaz filmu „Zaginiony świat” z muzyką na żywo, graną przez zespół The Washing Machine, odbędzie się w kędzierzyńskim kinie „Chemik” 23 września o godz. 19.

Od lat kolejne sezony Dyskusyjnego Klubu Filmowego, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, rozpoczynają się od projekcji niemych filmów sprzed wieku. Widzowie mogli zobaczyć już takie klasyczne dzieła, jak choćby: „Metropolis”, „Mumia” czy „Nosferatu”.

Tym razem pokazany zostanie niemy film przygodowy z 1925 roku. Opowiada on historię ekspedycji naukowej, wyruszającej w niezbadane rejony Ameryki Południowej w poszukiwaniu zaginionych form życia. To pierwsza z ośmiu dotychczasowych adaptacji powieści Arthura Conana Doyle’a.

Największą atrakcją takich seansów w „Chemiku” jest to, że podobnie jak sto lat temu wyświetlanemu obrazowi towarzyszy muzyka na żywo, wykonywana przez instrumentalistów zwanych taperami. W tej roli tym razem wystąpią członkowie zespołu The Washing Machine.

Grupa z Łodzi od 2010 r. prezentuje klasyczne dzieła kina niemego w autorskiej oprawie muzycznej. Ta wyjątkowa podróż do zamierzchłych czasów kinematografii stanowi prawdziwy rarytas zarówno dla koneserów kina jak i fanów muzyki. Niemy, blisko stuletni film we współczesnej oprawie muzycznej przenosi publiczność do świata filmowej grozy, niewyjaśnionych zagadek, nagłych zwrotów akcji. Muzyka, ilustrująca obraz, łączy w sobie szeroką gamę gatunków, nadając blisko stuletnim dziełom zupełnie nową jakość.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe