Były właściciel kamienicy przehulał pieniądze lokatorów?

  • 27.09.2019, 12:59
  • ART
Były właściciel kamienicy przehulał pieniądze lokatorów?
Wizja odcięcia gazu i wody zawisła nad mieszkańcami kamienicy przy ulicy Wróblewskiego 17 w Sławięcicach. Okazuje się, że od kilku miesięcy nie są regulowane opłaty za media, mimo że mieszkańcy regularnie płacili czynsz właścicielowi nieruchomości.

W budynku zamieszkuje około 40 osób. Jak poinformował nas Korneliusz Wojczyk, mieszkaniec i opiekun nieruchomości, należności za media nie są regulowane od początku roku. W sumie nazbierało się kilkanaście tysięcy złotych.

Sytuacja jest skomplikowana bo nieruchomość kilka tygodni temu zmieniła właściciela. A przedstawiciel spółki, która teraz zarządza budynkiem twierdzi, że podczas zakupu nie wiedział o tym, że media nie były opłacane. Do tego jej prezes miał wczoraj wypadek samochodowy i leży w szpitalu. Udało nam się porozmawiać z jego żoną.

- Niestety nie wiedzieliśmy, że budynek jest zadłużony. Kamienica jest w naszym posiadaniu od miesiąca i niestety dowiadujemy się coraz więcej złych rzeczy. Chcemy się nią dalej opiekować i na pewno zadłużenie będzie uregulowane. Postaramy się część kwoty zapłacić w przyszłym tygodniu. Pieniądze, które do tej pory były przelewane przez mieszkańców, niestety przepadły. Poprzedni właściciel je przehulał i nie da się już ich odzyskać – powiedziała nam żona aktualnego właściciela.

Według Korneliusza Wojczyka kwota nieuregulowanych rachunków za wodę i gaz sięga 13 tysięcy złotych. - Nie chcemy by karano nas za to, że właściciel nieruchomości nie wpłacał pieniędzy, które od nas pobierał. Sprawę chcę zgłosić prokuraturze – zapowiada mężczyzna.

W budynku pojawiła się informacja Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, że 30 września nastąpi zamknięcie dostawy wody do budynku, a zastępczy punkt jej poboru będzie dostępny w Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Dunikowskiego w Kędzierzynie-Koźlu w godz. 8.00-9.00.

MWiK chce jednak polubownie załatwić sprawę i na razie nie wyłączy wody w budynku. - Nie chcemy stawiać mieszkańców w tak trudnej sytuacji dlatego przesuniemy ten termin do końca przyszłego tygodnia. Będę czekała na kontakt właścicieli budynku. Jeżeli tylko wykażą taką wolę to ustalimy jak spłacić zadłużenie – powiedziała nam Barbara Ermisch-Lipnicka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu.

ART

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Chucky
Chucky 27.09.2019, 15:44
Takich właścicieli powinni zamykać. Jak można kupić posiadłość nie znając jego historii???

Pozostałe