Marszałek Stanisław Karczewski w Kędzierzynie-Koźlu. Uroczystości z okazji setnej rocznicy I powstania śląskiego

  • 03.10.2019, 16:43
  • Ł
Marszałek Seantu w Kędzierzynie-Koźlu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Marszałek Senatu podczas swojej wizyty na Opolszczyźnie 3 października zagościł w Kędzierzynie-Koźlu. Stanisław Karczewski odwiedził Grupę Azoty ZAK SA oraz wziął udział w uroczystości z okazji setnej rocznicy I powstania śląskiego.

Wizytę w naszym mieście marszałek rozpoczął od spotkania z pracownikami Grupy Azoty ZAK SA, a przy okazji zwiedził największy zakład pracy w regionie. W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej, która ma siedzibę w Azotach, Stanisław Karczewski wziął udział w uroczystym przekazaniu nowych wozów bojowych dla strażaków.

Następnie pod pomnikiem Powstańców Śląskich na Pogorzelcu lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości zorganizowały uroczyste obchody setnej rocznicy I powstania śląskiego. W maju tego roku Senat RP, z inicjatywy senatorów Jerzego Czerwińskiego i Grzegorza Peczkisa, przyjął uchwałę upamiętniającą okrągłą rocznicę zrywu niepodległościowego na Górnym Śląsku.

- Jesteśmy tu razem, by pamiętać o bohaterach, którzy sto lat temu walczyli o to, żebyśmy mogli dziś tu mówić w języku polskim. Dziękuje wszystkim tym, którzy dbają o pamięć i miejsca związane z historią – mówił Stanisław Karczewski.

Apel pod pomnikiem próbował zakłócić mężczyzna, który podjechał samochodem i przez kilkanaście sekund krzyczał przez megafon niewybredne hasła pod adresem partii rządzącej.

- Dzięki ludziom, którzy przed laty walczyli o wolną i niezależną Polskę dziś jesteśmy krajem demokratycznym, w którym taki człowiek może swobodnie wykrzyczeć, co leży mu na sercu - skomentował marszałek, który po uroczystości zachęcał mieszkańców do oddania głosów w wyborach parlamentarnych na kandydatów PiS z regionu, którym udzielił poparcia.

Więcej w materiale wideo

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anty
Anty 04.10.2019, 17:31
Pisowskie nasienie wara od k kozla
jaka szkoda
jaka szkoda 05.10.2019, 13:01
Przegracie dzięki waszemu językowi "miłości".

Pozostałe