Europejskie Dni Ptaków 2019. Wycieczka wokół Dębowej

  • 04.10.2019, 10:33
  • Ł
Europejskie Dni Ptaków 2019. Wycieczka wokół Dębowej Foto: ANKO
W najbliższy weekend miłośnicy przyrody z całej Europy wyruszą z lornetkami i lunetami na obserwacje ptaków. U nas spacer ornitologiczny wokół akwenu Dębowa odbędzie się 5 października.

Zbiórka chętnych do udziału w wycieczce na parkingu przy figurze św. Jana Nepomucena o godz. 10. Trasa dla rodzin z dziećmi liczyć będzie około 5 km. Chętni będą mogli pospacerować dłużej. Zalecane jest wygodne obuwie trekkingowe i odzież dopasowana do pogody oraz posiadanie lornetki. Spacer, który odbędzie się w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków - koordynator krajowy Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, poprowadzi Piotr Rosa.

Termin nie został wybrany przypadkowo. To szczególny moment w ptasim świecie – czas jesiennych wędrówek. Miliony ptaków, które wychowały kolejne pokolenie, mogą udać się na zasobne w pokarm zimowiska, zaś miłośnicy awifauny mogą cieszyć się obserwacjami ptasich przelotów.

Wszystko zaczęło się w 1993 roku od powołania organizacji BirdLife International, której głównym celem jest podnoszenie świadomości potrzeby ratowania ptaków wędrownych, ich obszarów lęgowych, ochrony miejsc postoju na szlakach migracyjnych i zimowiskach.

Europejskie Dni Ptaków organizowane jest w kilkudziesięciu krajach i bierze w nich udział około 1,2 miliona ludzi.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe