Medale parabadmntonistów w mistrzostwach Polski

  • 04.10.2019, 17:26
  • Ł
Medale parabadmntonistów w mistrzostwach Polski
Reprezentanci Kędzierzyna-Koźla z powodzeniem wystartowali w pierwszej edycji mistrzostw Polski w parabadmintonie, które odbyły się w Zakopanem.

W zawodach wystartowali parabadmintoniści trenujący pod okiem Tomasza Zioło na zajęciach integracyjnych, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Mistrzostwa rozpoczęły się od miłego akcentu dla szkoleniowca naszej ekipy. Bowiem podczas ceremonii otwarcia trener Tomasz Zioło został uhonorowany statuetką, w podziękowaniu za czteroletni wkład w rozwój zakopiańskiego badmintona i parabadmintona oraz działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Reprezentanci Kędzierzyna-Koźla spisali się bardzo dobrze. Denis Grzesiuk został mistrzem Polski w singlu (kategoria SL4). W jego ślady poszła Julia Bolibrzuch (gra na wózku), która została mistrzynią kraju w deblu oraz wicemistrzynią w mikście. Zuzanna Jerzyk (grupa SL4/SU5) wywalczyła srebrny medal, a startująca w tej samej kategorii Dominika Tomańska była trzecia. Ponadto Zuzanna Jerzyk została najlepszą juniorką w kategorii SL4, Dominika Tomańska najlepszą juniorką w SU5, a Kamil Taranda najlepszym juniorem w SL4.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu MOSiR-u oraz firmy WAK-trans.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe