Trzeci Cross Duathlon Twierdza w Koźlu

  • 07.10.2019, 10:36
  • Rafał Pulkowski
Trzeci Cross Duathlon Twierdza w Koźlu
Blisko 5 kilometrów trasy biegowej oraz prawie 17 kilometrów na rowerze. Tyle mieli do pokonania uczestnicy trzeciej edycji "Cross Duathlon Twierdza", który odbył się w minioną niedzielę, 6 października na kozielskich błoniach.

Prawie 130 uczestników zmagało się w duathlonie. Najpierw zawodnicy musieli pokonać dwie pętle biegiem po trawiastym terenie. Następnie cztery pętle na rowerach po bardzo nierównym terenie kozielskiego parku. A na koniec jeszcze jedno okrążenie biegiem.

Pierwsi na mecie byli zawodnicy zmagań sztafetowych - Łukasz Błach i Adrian Biksa z Cardio-Sport Scott Mtb Men 2 z czasem 53 minut i 48 sekund.

- Biegło się dobrze, choć trasa ciężka. Było trochę górek i było ślisko, ale jak widać, udało się - powiedział Łukasz Błach.

- Na rowerze było bardzo ciężko. Mała przewaga nad innymi zawodnikami i jeszcze na samym końcu wyprzedził mnie jeden, ale Łukasz nadrobił czasowo w biegu - dodał Adrian Biksa.

Tuż za nimi byli Łukasz Paterak i Michał Paterak z Bryksjusza Gościęcin 2 z czasem 54:07. Na trzecim miejscu Piotr Rybiałek i Tomasz Szulczewski z Cardio-Sport Scott Mtb Men 1 z czasem 54:29.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy był Grzegorz Wojtczak z Wrocławia z czasem 56:31. Na drugim miejscu Tomasz Stępień z Wodzisławia Śląskiego z czasem 57:47. A podium zamknął Kamil Kalamarz z Rybnika z czasem 59:07.

W klasyfikacji kobiet najszybsza była Sandra Adamczyk z Rydułtów z czasem 1:04:50, tuż za nią Magdalena Giet z Dziergowic z czasem 1:07:51, a trzecie miejsce zajęła Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna-Koźla z czasem 1:10:48.

 

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (63)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe