Zjazd absolwentów kozielskiej "Budowlanki". Szkoła ma już 65 lat!

  • 09.10.2019, 09:55
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Zjazd absolwentów kozielskiej "Budowlanki". Szkoła ma już 65 lat! Foto: starostwo
Kilkuset byłych uczniów, nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników wzięło udział w zjeździe absolwentów Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. Popularna „Budowlanka” świętowała swoje 65-lecie.

Wśród znanych absolwentów szkoły są m.in. wicestarosta Józef Gisman, biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała, wiceprezydent miasta Artur Maruszczak i wielu innych. Szkoła przez lata wychowała setki uczniów, którzy 5 października spotkali się w murach placówki, by wspólnie świętować.

– Mam wielki sentyment do tej szkoły, sam ją skończyłem, potem byłem jej wicedyrektorem, a w dodatku moja żona również wywodzi się z jej murów – śmiał się Józef Gisman.

Wieloletnia dyrektor placówki Urszula Więcek dziękowała swoim kolegom po fachu. – Cieszę się, że mogę pracować w tak przyjaznym środowisku oświatowym – mówiła dyrektor.

Podczas uroczystości odsłonięto wspólnie tablice pamiątkową trzeciego zjazdu absolwentów. Specjalny występ artystyczny przygotowali byli uczniowie oraz pedagodzy. Była też okazja do wykonania pamiątkowego zdjęcia.

– Łza się w oku kręci, teraz dopiero czuję tamten czas, gdy mogłam usiąść w szkolnej ławie po ty wszystkich latach, to samo miejsce, wspaniałe wspomnienia. Są tu też moi koledzy ze szkolnej ławy – powiedziała nam jedna z byłych uczennic ZS nr 1.

Zespół Szkół nr 1 to obecnie najliczniejsza pod względem uczniów szkoła w powiecie. Jej absolwenci pracują nie tylko w samorządzie, ale i wielu firmach branżowych w województwie i kraju. Zespół Szkół nr 1 znany jest z szerokiej sieci firm współpracujących, dobrej kadry i tego, że szkoła jeszcze podczas nauki szuka uczniom zatrudnienia. Placówka organizuje też duże konferencje branżowe, a niedawno dowiedzieliśmy się, że uczy się tam pierwsza w kraju przedstawicielka płci pięknej w zawodzie monter izolacji przemysłowych. Placówka stawia na innowacyjność i wciąż rozbudowuje bazę dydaktyczną.

 

Foto: starostwo powiatowe i urząd miasta

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

budowlany
budowlany 12.10.2019, 10:27
Dlaczego nikt nie wspomniał długoletniego dyrektora Budowlanki p.Zb. Peczkisa ????

Pozostałe