Nowa broń do walki z trucicielami

  • 09.10.2019, 19:35
  • Ł
Nowa broń do walki z trucicielami Inspektorzy będą zajmowali się m.in. nielegalnymi i niebezpiecznymi składowiskami odpadów
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zamierza zatrudnić trzech inspektorów w Kędzierzynie-Koźlu. Ich zadaniem będzie m.in. wykrycie źródła pików benzenu.

Jakiś czas temu zmieniły się przepisy dotyczące inspekcji ochrony środowiska. Inspektor może teraz wejść na teren zakładu podejrzewanego o trucie środowiska i przeprowadzić niezapowiedzianą kontrolę (wcześniej trzeba było informować zakład) o każdej porze dnia i nocy, nawet siłowo przy wsparciu policji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kontroli można dokonywać też za pomocą dronów.

Opolski WIOŚ poszukuje kandydatów na stanowisko inspektora ds. kontroli podmiotów korzystających ze środowiska w wydziale inspekcji na terenie Kędzierzyna-Koźla. Zadania stawiane takiemu pracownikowi to m.in. prowadzenie kontroli przestrzegania przepisów o ochronie środowiska przez podmioty gospodarcze i organy administracji, interwencje w zakresie ochrony środowiska oraz współpraca z organami ścigania i sądami w celu zapewnienia prawidłowej realizacji przepisów ochrony środowiska.

Inspektorzy pracują w trudnych warunkach środowiskowych (np. nielegalne składowiska odpadów, instalacje przemysłowe itp.) oraz w nietypowych godzinach pracy (dyżury nocne). Narażeni są na różne niebezpieczeństwa, a ich funkcja zagrożona jest propozycjami korupcyjnymi.

Podstawowe wymagania to wykształcenie średnie, znajomość przepisów o ochronie środowiska, niekaralność, dyspozycyjność i posiadanie prawa jazdy kategorii B. Atutami będą wykształcenie wyższe kierunkowe czy znajomość języka angielskiego.

Mają to być osoby, które posiadają bądź uzyskają w ramach swojej pracy uprawnienia operatora dronów oraz patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej.

Aplikować na stanowisko można do 12 października, przesyłając CV na adres: WIOŚ, ul. Nysy Łużyckiej 42, 45-035 Opole.

Szczegóły oferty na stronie: BIP WIOŚ

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ml
Ml 01.12.2019, 08:11
Nowa broń- nowy urzędnik!
Ja się pytam co jest z tymi dotychczasowymi?
Dalej będą pracować choć jak wszystko wskazuje efektów pracy brak!
Pan Henio
Pan Henio 28.10.2019, 09:56
"Mają to być osoby, które posiadają bądź uzyskają w ramach swojej pracy uprawnienia operatora dronów oraz patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej" wow, ciekawe czy są też po kursie obrywania czereśni???
Anna
Anna 13.10.2019, 14:14
Tylko czy to coś da?

Pozostałe