Rodzicie remontują plac zabaw na własną rękę

  • 11.10.2019, 10:38 (aktualizacja 11.10.2019, 11:26)
  • Rafał Pulkowski
Rodzicie remontują plac zabaw na własną rękę
W Publicznym Przedszkolu nr 5 przy ulicy 1 Maja w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się problem dotyczący placu zabaw. Sanepid stwierdził, że plac jest niebezpieczny dla dzieci, a największe zagrożenie stwarza stara, popękana nawierzchnia asfaltowa.

Po tym, jak dyrektor placówki ogłosiła, że poszukuje chętnych do pomocy przy remoncie, zgłosiło się sporo rodziców. Długo nie czekając, wszyscy wzięli się ostro do pracy. Poza nawierzchnią wymienione mają zostać także ławki i huśtawki oraz inne elementy placu zabaw.

 

- Pani dyrektor zakupiła sprzęt - łopaty, grabie, kilofy. Pierwszego dnia przyszli panowie i zrywali płyty. Drugiego dnia wjechał już ciężki sprzęt - koparka. Mocno pomagały również mamy naszych pociech, ale i personel włączył się do pracy - powiedziała Tatiana Gromada z Publicznego Przedszkola nr 5.

 

Stary asfalt został już zdarty. Teraz przedszkole czeka na nową nawierzchnię, bezpieczną dla dzieci. Jednak na to jeszcze trzeba chwilę zaczekać, bowiem dopiero składane są wnioski o dofinansowanie tego projektu.

 

- Mamy nadzieję, że będzie to wykonane jeszcze w tym roku, ponieważ nie mamy co robić z naszymi dziećmi. Chodzimy z nimi na spacery do parku i jordanka - dodała Tatiana Gromada.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tatiana
Tatiana 11.10.2019, 15:38
Tak ku sprostowaniu, my nauczyciele mamy co z dziećmi robić, korzystamy z pobliskich placów zabaw, chodzimy na spacery do parku i lasu, szkoda nam tylko że nie możemy korzystać z ulubionego przez dzieci naszego placu zabaw.

Pozostałe