Wystawa malarska Róży Wierzbickiej

  • 11.10.2019, 17:10 (aktualizacja 12.10.2019, 00:24)
  • Rafał Pulkowski
Wystawa malarska Róży Wierzbickiej
Wernisaż wystawy malarskiej pt. "Sfumato" autorstwa Róży Wierzbickiej odbył się w miniony czwartek, 10 października w Galerii Sztuk Wszelakich Miejskiego Ośrodka Kultury. To wydarzenie ściągnęło sporo zainteresowanych mieszkańców.

Artystka jest słuchaczką stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i należy do grupy plastyków nieprofesjonalnych - to właśnie tam osiemdziesięciolatka zaszczepiła swoją pasję. Róża Wierzbicka maluje od 2016 roku i ma już na koncie 20 innych wystaw wspólnych, z czego ta jest czwartą indywidualną.

 

- Zapisałam się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku i namówiła szefową, żeby założyła sekcję malarską. Malarstwem i sztuką interesowałam się od dawna. W szkole uzupełniałam etat ucząc rysunku, ale to był tylko rysunek na tablicy. Nie miej jednak do każdej lekcji przygotowywałam się dobrze i traktowałam to poważnie - powiedziała Róża Wierzbicka.

 

Jak się okazało, malarka była nauczycielką Sabiny Nowosielskiej, obecnie prezydent miasta, która również była obecna podczas wernisażu w Domu Kultury "Chemik". Różna Wierzbicka maluje zarówno akwarelami, akrylem, olejem oraz pastelami.

 

- Inspirację czerpię ze zdjęć, naszych pięknych plenerów, oglądam albumy i filmy na youtube z lekcjami. Wiele z tych prac, które dziś tutaj są, powstały na zajęciach w pracowni malarskiej - mówiła artystka.

 

Imprezie towarzyszyły występy muzyczne wokalistek uczęszczających do Studia Piosenki przy Miejskim Ośrodku Kultury. Wystawa potrwa do 3 listopada. Wstęp jest darmowy.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe