Prezydent Kędzierzyna-Koźla żąda przeprosin

  • 11.10.2019, 21:12
  • ANKO
Prezydent Kędzierzyna-Koźla żąda przeprosin
Zamieszania wokół reaktywacji kozielskiego portu ciąg dalszy. Po ostatnich wypowiedziach kandydata na posła Janusza Kowalskiego (KW PiS), który zwrócił się do prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej z pytaniem „komu w 2017 roku Platforma Obywatelska sprzedała kozielski port”, używając przy tym niedwuznacznych sformułowań, adresatka pytania postanowiła zareagować w bardziej zdecydowany sposób.

- Właścicielem kozielskiego portu  jest tajemniczy fundusz inwestycyjny zamknięty, najprawdopodobniej na prawie szwajcarskim. Wiemy, że jest to jakaś prywatna firma, ale nie wiemy kto za nią stoi i do kogo ona należy - argumentował w trakcie jednej ze swoich konferencji prasowych Janusz Kowalski, zakładając, że to prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska powinna posiadać tę wiedzę.
Podczas swoich konferencji prasowych, Janusz Kowalski nie szczędził cierpkich słów pod adresem sterniczki Kędzierzyna-Koźla, mówiąc chociażby o „aferze Nowosielskiej i „aferze portowej”. A nawet zagroził, że jeśli nie uzyska odpowiedzi na postawione pytania, to doprowadzi do referendum, którego celem ma być odwołanie prezydent Kędzierzyna-Koźla ze stanowiska.

- W ostatnim czasie jeden z kandydatów do Sejmu próbował wykorzystać moją osobę do swojej promocji. Jak mamy wierzyć, że przyszli posłowie będą naszymi godnymi zaufania przedstawicielami, skoro już w kampanii wyborczej postępują nieuczciwie? Nie można bezkarnie obrażać ludzi! Nie wolno dowolnie interpretować faktów pod z góry przyjętą tezę. Kampania wyborcza powinna być rzetelna i opierać się na prawdzie. Dlatego oczekuję przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu, które przekazaliśmy opolskiej Caritas - napisała na swoim facebookowym fanpage'u Sabina Nowosielska.

 

"Prezydent Nowosielska od 2 lat milczy komu sprzedano w 2017 r. port w Koźlu. Kiedy powiedziałem sprawdzam i zadałem to pytanie, skierowałem wniosek do NIK i zapowiedziałem referendum ws odwołania pani prezydent nagle się medialnie uaktywniła i straszy mnie pozwem. W Opolu skorumpowana władza SLD także 20 lat temu straszyła mnie procesami, ludzie SLD mi je wytaczali. Wygrałem z nimi i zapowiadam, że mam determinację, żeby odsunąć Nowosielską od władzy w Kędzierzynie-Koźlu. Zjednoczę cała opozycję i rozliczymy wspieraną przez PO panią prezydent. Żarty się skończyły!” - odpowiedział na swoim profilu Janusz Kowalski.

 

Na 15 października zwołała została nadzwyczajna sesja rady miasta, której porządek w całości obejmować ma informację w przedmiocie inwestycji w porcie.

Więcej o temacie przeczytacie w "Nowej Gazecie Lokalnej", która ukaże się 15 października.
 

  

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

W
W 13.10.2019, 14:15
no to sąd będzie miał zajęcie ;-)

Pozostałe