Koziołki staną na kozielskim rynku

  • 16.10.2019, 09:19
  • Żródło: Urząd miasta
Koziołki staną na kozielskim rynku Foto: urząd miasta
Trzy sympatyczne koziołki już wkrótce uśmiechną się do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Od piątku pojawią się na rynku. Figurki nawiązujące do herbu miasta staną się jedną z atrakcji remontowanego placu.

Rogata rodzinka będzie się szybko powiększać. Wkrótce w mieście pojawi się następna rzeźba, która stanie w sąsiedztwie hali „Azoty”. „Siatkarz” ostatnich szlifów nabierał w pracowni Michała Misiaszka z Kędzierzyna-Koźla. W przyszłym roku koziołki zadomowią się na kolejnych osiedlach. W symboliczny sposób mają nawiązywać do ich charakteru. O ostatecznym wyglądzie zwierzątek oraz ich lokalizacji będą decydowali mieszkańcy za pośrednictwem rad osiedli.

Projekt rzeźby, został wybrany spośród prac zgłoszonych do otwartego konkursu zorganizowanego przez urząd miasta. Jego autorem jest Michał Misiaszek z Kędzierzyna-Koźla. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie pracą twórczą. Z rzeźbą profesjonalnie związany jest od sześciu lat. Uwielbia rzeźbę portretową, której na początku swojej kariery uczył się pod okiem artysty plastyka Stanisława Pietrusy.

Zajmuje się również projektowaniem sztuki użytkowej. Pasja stała się pracą i sposobem na życie, bo od 2014 roku z powodzeniem prowadzi pracownię kamieniarstwa artystycznego „Danaida” w Większycach.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe