Nagrody starosty i ministra edukacji dla nauczycieli

  • 16.10.2019, 09:20
  • Ł
Nagrody starosty i ministra edukacji dla nauczycieli Foto: starostwo
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był okazją do nagrodzenia nauczycieli oraz wyróżniających się dyrektorów szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez starostwo w Kędzierzynie-Koźlu.

- Mam wspaniałe wspomnienia o moich nauczycielach i o mojej szkole, bardzo dużo im zawdzięczam. Mam osobisty dług wdzięczności wobec nauczycieli, którzy mnie uczyli i których pamiętam jakby to było parę lat temu. Myślę, że czas ten owocuje do dzisiaj. Praca nauczyciela to wielkie zadanie. Przede wszystkim przekazywanie wiedzy, odkrywanie talentów i wychowanie powierzonych wam dzieci i młodzieży, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie, mają swoje rozterki, wątpliwości, problemy i troski. Rodzina nie może pozostać sama w tym odpowiedzialnym obowiązku wychowania. A młodość to przepiękny czas, ale też czas trudny, poszukiwań, czas decyzji, które w dużej mierze decydują o przyszłości – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Poza szefową zarządu powiatu głos zabrali także: przewodnicząca rady powiatu Danuta Wróbel, Anna Zielińska, prezes ZNP w Kędzierzynie-Koźlu, a także Andrzej Lachowicz, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania.

Nagrody starosty powiatu otrzymali zasłużeni nauczyciele: Zofia Haliniak, Witold Szkodziński, Barbara Warzecha, Alina Pietrzykowska, Izabela Truty, Anna Księżyk, Magdalena Benek, Arkadiusz Pietrzak, Agnieszka Majewska, Julita Migoń, Teresa Smak i Adam Mikołajek.

Nagrodę opolskiego kuratora oświaty otrzymali: Katarzyna Arciszewska-Stepień, Urszula Pająk-Czopowska oraz Zbigniew Romik.

Złotym medalem za długoletnią służbę uhonorowana została Beata Wilpert-Kołkiewicz.

Srebrne medale za długoletnią służbę otrzymali: Anna Nowak, Dominika Wahl, Barbara Warzecha, Beata Oleśna i Katarzyna Wilk.

Brązowe medale za długoletnią służbę otrzymali: Aneta Knura-Zawada, Marek Słota i Anna Płonka.

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano Joannie Żyle.

Dopełnieniem uroczystości był występ teatru Na Krawędzi, który zaprezentował spektakl "Lilie" - teatralną adaptację ballady Adama Mickiewicza. Z recitalem wystąpił też chór Red Voices z II LO.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe