Nie tylko filmy na "Publicystyce"

  • 17.10.2019, 09:59
  • Ł
Nie tylko filmy na "Publicystyce"
Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia „Publicystyka 2019” odbędzie się w Domu Kultury „Koźle” w dniach 18-19 października. Będą pokazy filmów konkursowych, ale nie tylko.

Od lat głównym założeniem „Publicystyki” jest pokazanie osiągnięć i trendów niezależnej twórczości filmowej, zarówno w kategorii amatorskiej, jak i półprofesjonalnej. Rosnący poziom nadsyłanych na konkurs obrazów sprawia, że z roku na rok staje się on coraz bardziej wartościową w skali kraju imprezą poświęconą szeroko pojętej publicystyce filmowej.

 

Wśród 52 obrazów, wybranych do konkursu spośród 234, znalazły się produkcje z: Bangladeszu, Belgii, Brazylii, Dominikany, Ekwadoru, Finlandii, Francji, Iranu, Izraela, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Turcji, Węgier oraz Wielkiej Brytanii. Większość stanowią jednak filmy z Polski. Wśród nich jest jedna propozycja od twórców z Kędzierzyna-Koźla. To film „Tak” autorstwa Andrzeja Szopińskiego-Wisły z Telewizji Miejskiej TVM oraz naszego redakcyjnego kolegi Rafała Pulkowskiego.

 

Wstęp na projekcje festiwalowe, które odbędą się w domu kultury przy ul. Skarbowej w piątek 18 października w czterech blokach: o godz. 9, 11, 13 oraz 19, a także w sobotę 19 października o godz. 15 i 17, będzie bezpłatny. Festiwal zakończy się uroczystym rozdaniem nagród (sobota, godz. 22) i projekcją nagrodzonych filmów w kategoriach: filmy amatorskie z Polski, produkcje studenckie oraz zagraniczne.

 

„Publicystyka” to także imprezy towarzyszące. Pierwszego dnia o godz. 18 odbędzie się koncert pt. „Odcienie miłości” w wykonaniu wokalistów Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta. Wstęp wolny.

Z kolei drugiego dnia o godz. 19 z programem filmowo-musicalowym pt. „Od nocy do nocy” wystąpi aktorka i wokalistka Joanna Aleksandrowicz z zespołem. Ten koncert jest biletowany, a wejściówka kosztuje 25 zł.

W Domu Kultury „Koźle” prezentowana też będzie wystawa fotografii mobilnej „Polska nieoczywista”, przygotowana przez BnwPoland.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe