Dziękujemy za trud i poświęcenie. Nagrody dla nauczycieli

  • 17.10.2019, 18:58
  • Andrzej Kopacki
Dziękujemy za trud i poświęcenie. Nagrody dla nauczycieli foto: Andrzej Kopacki Wspólne zdjęcie nauczycieli, którzy otrzymali tegoroczne Nagrody Prezydenta Kędzierzyna-Koźla wraz z włodarzami miasta
Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączone z wręczeniem Nagród Prezydenta Kędzierzyna-Koźla dla nauczycieli miało dziś miejsce w Domu Kultury przy ul. Skarbowej. To grupa najlepszych z najlepszych, którzy za swoją wieloletnią, a przede wszystkim zeszłoroczną pracę zostali nagrodzeni tym cennym wyróżnieniem.

Ze wszystkich szkół i przedszkoli wpłynęło łącznie 61 wniosków o przyznanie Nagrody Prezydenta, przy czym dziś uhonorowano 31 osób.

- Bardzo się cieszę, że mamy tak wspaniałą kadrę nauczycielską, która potrafi swoją pasją zarazić także wychowanków. Niejednokrotnie kosztem swojego wolnego czasu, realizują ciekawe pomysły, a to wszystko z myślą o naszych dzieciach - podkreślała prezydent Sabina Nowosielska.

Słowa prezydent miasta potwierdził dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu Paweł Masełko: - Praca dyrektora nie kończy się tylko na edukacji. Dyrektor szkoły to dziś w szerokim tego słowa znaczeniu menadżer, który musi spiąć kwestie edukacyjne, ale również sprawy finansowe, remontowe, kadrowe. Nie jest to łatwy kawałek chleba, tym bardziej jak popatrzymy na realia w jakich przyszło nam funkcjonować. Jednak musimy sobie jakoś radzić i to widać po wynikach. Mamy wspaniałych nauczycieli, jeszcze lepsze dzieciaki i wszyscy pracujemy dla dobra wspólnego.

Wiele ciepłych słów pod adresem ludzi oświaty padło też z ust Anny Zielińskiej - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Andrzeja Lachowicza, przewodniczącego NSZZ Solidarność Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania.

- Spotykamy się dziś z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta wszystkich pracowników oświaty. To czas, kiedy chcemy mówić o nauczycielach i dziękować im. Być dziś nauczycielem, to nie lada wyzwanie - przekonywała Bożena Jankowska, kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu. - Dzisiejszy nauczyciel, to człowiek wykształcony, często mający kwalifikacje do nauczania dwóch, a nawet trzech przedmiotów. Zmieniające się warunki powodują, że nauczyciele ciągle się doskonalą, aby sprostać coraz większym wymaganiom, aby znaleźć wspólny język z dziećmi, pomóc im odnaleźć się w świecie pełnym nowości, pędzącym ciągle do przodu. Dziś kłaniamy się Wam wszystkim i dziękujemy za tę trudną i wspaniałą pracę - mówiła Bożena Jankowska, która korzystając z okazji przypomniała trochę danych statystycznych.

W poprzednim roku szkolnym w przedszkolach naszego miasta pracowało 166 nauczycieli na pełnym etacie i 46 nauczycieli w niepełnym wymiarze czasu pracy. W szkołach z kolei 440 na pełnym etacie i 161 na niepełnym. W mieście pracowało 29 stażystów, 113 nauczycieli kontraktowych, 166 mianowanych i 518 dyplomowanych. W przedszkolach było 1713 wychowanków, w szkołach podstawowych 3907 uczniów, a w gimnazjach 451 uczniów.

Dzisiejszą uroczystość - wprowadzając wszystkich w świat literatury - uświetnił przyjęty gromkimi brawami Teatr Na Krawędzi. Zagrany przez młodych aktorów spektakl „Lilie” w reżyserii Kingi Dębskiej, jest teatralną adaptacją ballady Adama Mickiewicza. „Lilie” zostały docenione na kilku festiwalach, a sam teatr tworzy istniejąca od dwóch lat grupa młodzieżowa działająca w ramach Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Pasja” w partnerstwie z PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.

Oto pełna lista 31 pedagogów, którzy otrzymali Nagrodę Prezydenta Kędzierzyna-Koźla:
Aleksandra Baraniak, Janusz Blachucik, Wojciech Czapla, Rafał Czub, Małgorzata Dera, Kinga Dębska, Bożena Francki, Agata Gabrysz, Maria Homoncik, Małgorzata Janecka, Maria Kalbrun, Bronisław Kisielewski, Małgorzata Kucharska-Dębicka, Bożena Magura, Justyna Nowak, Marcin Nurski, Aneta Olejnik, Doris Pander, Aleksandra Pasoń, Adriana Piliszko, Ilona Piwowarska, Ewa Radzioch, Małgorzata Smalec-Witczak, Ewa Sobiesierska, Urszula Sotel, Lidia Stanisławska, Beata Strzelczyk-Dyrda, Aneta Szeląg, Krystyna Śliż, Alina Uzny oraz Violetta Żukowska.

 


Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe