Rusza zbiórka darów dla Polaków na Wschodzie

  • 18.10.2019, 12:02
  • Ł
Rusza zbiórka darów dla Polaków na Wschodzie Foto: Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle
Podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle organizuje zbiórkę paczek świątecznych dla Polaków mieszkających na przedwojennych Kresach.

Chodzi o przygotowanie paczek z podstawowymi produktami żywnościowymi, jak: cukier, ryż, kasza, makaron, puszki, herbata i słodycze, które trafią do rodaków mieszkających na przedwojennych Kresach RP. Pomoc skierowana jest przede wszystkim do kombatantów – starych i samotnych, często żyjących w biedzie. W naszym powiecie zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, które zachęca osoby prywatne, instytucje, parafie, firmy i szkoły do aktywnego wsparcia tej inicjatywy.

W Kędzierzynie-Koźlu pierwsza zbiórka prowadzona była w 2013 roku w ramach akcji Stowarzyszenia Odra-Niemen. Przygotowano wówczas dziesięć paczek. Z roku na rok akcja przybiera na sile. Ostatnio na Ukrainę, Białoruś i Litwę wolontariusze z naszego miasta zawieźli 583 paczki. Tym razem SPK-K organizuje zbiórkę samodzielnie pod hasłem: „Jeden Naród ponad granicami”. Paczki zbierane będą do końca grudnia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 669416006 lub znaleźć na facebookowym profilu: Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe