20-latek oskarżony o gwałt 17-latki

  • 22.10.2019, 10:28
  • Źródło: prokuratura
20-latek oskarżony o gwałt 17-latki
Do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu trafił akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu Bogdanowi R., któremu zarzuca się zgwałcenie 17-letniej kobiety. Śledztwo w tej sprawie przeprowadziła Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

Z poczynionych w toku postępowania przygotowawczego ustaleń wynika, że w nocy 11/12 maja 2019 r. na terenie leśnym przy Al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu miała miejsce impreza, w której brał udział Bogdan R. Pośród uczestników spotkania była również pokrzywdzona. W momencie, gdy pokrzywdzona oddaliła się od towarzystwa, Bogdan R. zaatakował ją, uderzając kobietę pałką teleskopową w tył głowy, a następnie dusząc dopuścił się wobec niej zgwałcenia. Oskarżony spowodował u pokrzywdzonej liczne obrażenia ciała, które zostały zakwalifikowane jako naruszające czynności narządu ciała i powodujące rozstrój zdrowia na czas nie przekraczający 7 dni. Bezpośrednio po zdarzeniu pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie, w konsekwencji czego, jeszcze tej samej nocy, doszło do zatrzymania oskarżonego.

W składanych w toku śledztwa wyjaśnieniach oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zaprzeczył aby z jego udziałem doszło do opisanych zdarzeń. W świetle jednakże zgromadzonych dowodów w tym uzyskanej opinii biologicznej, wyjaśnienia Bogdana R.  zostały oceniono jako wyłącznie wyraz obranej przezeń linii obrony.

Za przestępstwo z art. 197 § 1 kk oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 2 do 12 lat.

Na wniosek prokuratora Bogdan R. został tymczasowo aresztowany i w areszcie śledczym oczekuje on rozpoczęcia procesu.

Źródło: prokuratura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lwg
Lwg 22.10.2019, 13:18
Hem to mu pokażą gdzie jego miejsce w zk

Pozostałe