Piątek, 19.07.2019

GOSiR ma nowego szefa. Konferencja w Zakrzowie.

  • 02.01.2019, 10:04 (aktualizacja 05.01.2019, 18:15)
  • W
GOSiR ma nowego szefa. Konferencja w Zakrzowie. W
Szefem ośrodka szkolenia olimpijskiego w Zakrzowie od Nowego Roku jest Andrzej Sałacki. To kolejna osoba na tym stanowisku po tym, jak po objęciu funkcji wójta gminy Reńska Wieś z ośrodkiem pożegnał się Tomasz Kandziora. Jaką wizję nakreśla nowy gospodarz?

Oficjalnie Andrzej Sałacki – długoletni prezes Ludowego Klubu Jeździeckiego „Lewada” – zaczął kierować ośrodkiem 2 stycznia. Tego dnia nowy szef GOSiR zaplanował też konferencję prasową. Na stanowisko kierownika kompleksu powołał go wójt gminy Polska Cerekiew – Piotr Kanzy.

– Myślę, że decyzja o jeszcze mocniejszym zacieśnieniu współpracy między klubem Lewada, a ośrodkiem szkolenia olimpijskiego będzie przykładem dobrych praktyk. Jestem dobrej myśli. Sądzę, że ten rok dla ośrodka i ludzi odpowiedzialnych za niego będzie przełomowy – mówił wójt Kanzy. – Przejmując funkcję kierownika ośrodka, pan Sałacki przestaje być prezesem klubu jeździeckiego i zaczyna szefować ośrodkowi. Rozpoczynamy nowy etap w działalności – dodał.

Zamiarem gospodarujących kompleksem jest, by powrócić do nazywania go ośrodkiem szkolenia olimpijskiego.

– „Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie” pozostaje jako struktura. Dużo prościej jednak i bardziej prestiżowo prezentuje się nazwa „ośrodek szkolenia olimpijskiego” – argumentował Andrzej Sałacki.

Przejął szefowanie ośrodkiem po Tomaszu Kandziorze. Podkreślił świetnie układającą się wcześniej współpracę jego klubu z kierownikiem kompleksu.

W centrum Europy

Niewiele trzeba, by Zakrzów jako ośrodek szkolenia olimpijskiego w jeździectwie postrzegany był jako jeden z najlepszych na Starym Kontynencie.

– Niedawno zostałem wiceprezydentem grupy na Europę Centralną, związanej z konkurencją olimpijską w ujeżdżeniu. Należą do niej Polska, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry. Ale grupa centralna to również Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Rosja, Rumunia i Bułgaria. To olbrzymi obszar, na którym już dziś mamy bardzo dużo do powiedzenia – powiedział Andrzej Sałacki.

Na największych imprezach w naszym regionie konkurują reprezentanci nawet 19 krajów. Klub Lewada ma duże pole do popisu w sferze działalności jeździeckiej ośrodka.

(...)

Pełna relacja w 1. nr. "NGL", który ukaże się 8 stycznia.

W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe