czwartek, 28 marca 2024 16:33

Sport

Piłkarze z I LO zostali mistrzami powiatu

Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego wygrała turniej o mistrzostwo powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w piłce nożnej. Awans do półfinału "Licealiady" wywalczyli też piłkarze ZSTiO.

Dzisiaj, 13:46
Henryk Szymura mistrzem Europy. Tadeusz Rojewski z dwoma medalami

Henryk Szymura z Kędzierzyna-Koźla zdobył złoty medal podczas Halowych Mistrzostwach Europy Masters w lekkiej atletyce. Na podium stanął też Tadeusz Rojewski.

Dzisiaj, 10:49    2    1
Wizyta Górnika w Bierawie przed klasykiem z Legią. ZDJĘCIA

Miłośnicy piłki nożnej oraz mieszkańcy gminy Bierawa po raz kolejny mieli okazję spotkać się z piłkarzami jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich w Polsce - Górnikiem Zabrze.

Dzisiaj, 10:20
Akademia Chemika Kędzierzyn otrzymała certyfikat PZPN

Akademia Piłkarska Chemik otrzymała brązowy certyfikat PZPN. To potwierdzenie dobrego szkolenia dzieci i młodzieży w klubie z Kędzierzyn-Koźla.

Wczoraj, 18:49    1
Oliwia Szczerska zdobyła trzy złote medale! ZDJĘCIA

Kolejny świetny występ Oliwii Szczerskiej, która podczas krajowego turnieju badmintona w kategorii U-13 w Ostrowie Wielkopolskim trzy razy stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wczoraj, 08:48
Będzie jej bardzo brakowało. Wspomnienie o Julii Wójcik

Szok, smutek i zły. Po długiej i ciężkiej chorobie 21 marca, w wieku niespełna 17 lat, zmarła Julia Wójcik, niezwykle zdolna i utalentowana zawodniczka klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, reprezentantka kadry narodowej, absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Jej śmierć poruszyła nie tylko mieszkańców naszego miasta i powiatu ale całą sportową Polskę.

26.03.2024 18:49    1    1
Zawodniczka z Kędzierzyna-Koźla powołana do kadry Polski

Magdalena Kućak z Kędzierzyna-Koźla otrzymała powołanie do młodzieżowej kadry Polski w piłce nożnej dziewcząt w kategorii wiekowej U-15.

26.03.2024 18:25    5
Tomasz Radłowski piąty w mistrzostwach świata w Austrii

Z Tomaszem Radłowskim, założycielem i kierownikiem Cze-Mi - Sekcja Sportów Psich Zaprzęgów LZS "Odrzanka" Dziergowice, rozmawialiśmy o wyzwaniu, jakim było ukończenie najważniejszych zawodów w sezonie - mistrzostw świata w austriackim Sportgastein.

26.03.2024 16:12
Zacięty mecz Projektu z ZAKSĄ. Podział punktów w Warszawie

Projekt Warszawa pokonał Grupę Azoty ZAKSA 3:2 (21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 18:16) w meczu 27. kolejki PlusLigi. Tytuł MVP otrzymał Linus Weber. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla jeszcze nie straciła szansy na awans do fazy play-off.

25.03.2024 23:19    3
Walczyli o przepustkę do wielkiego finału

Tu liczyła się każda piłka i każdy punkt. Gra toczyła się o najwyższą stawkę, bo o przepustkę do wielkiego finału.

25.03.2024 09:42
W Zakrzowie królowały skoki przez przeszkody. ZDJĘCIA

Ludowy Klub Jeździecki "Na Wyspie" w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Ludowym Klubem Jeździeckim Pegaz Zakrzów przeprowadziły halowe zawody ogólnopolskie dzieci i młodzieży w skokach przez przeszkody oraz halowe zawody towarzysko-regionalne w skokach przez przeszkody.

25.03.2024 08:34
Medale bokserów Chemika w mistrzostwach Opolszczyzny. ZDJĘCIA

Bardzo dobry występ zanotowali reprezentanci Kędzierzyna-Koźla podczas VII Mistrzostwa Opolszczyzny w Boksie Olimpijskim.

24.03.2024 18:23    2
Hokeiści z Kędzierzyna-Koźla walczą w Katowicach. ZDJĘCIA

Turniej hokeja na lodzie o Mistrzostwo Polski Amatorów 50+ rozgrywany jest w dniach 22-24 marca na lodowisku Jantor w Katowicach. W pasjonującej rywalizacji zawodnicy TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle stanęli do walki jako obrońcy tytułu mistrza.

24.03.2024 12:04
Maja Zmarz ze srebrnym medalem w festiwalu badmintona

Silna reprezentacja klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle wystartowała w międzynarodowym turnieju badmintona w Suwałkach.

23.03.2024 16:24
Jakie szanse ma ZAKSA na grę w play-off?

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA balansują na krawędzi awansu do fazy play-off PlusLigi. Czy drużyna z Kędzierzyna-Koźla zagra w tym sezonie o medale?

22.03.2024 18:28    1    6