Powiatowy konkurs recytatorski w Zespole Szkół nr 1

  • 23.10.2019, 09:41
  • Ł
Powiatowy konkurs recytatorski w Zespole Szkół nr 1 Foto: Zespół Szkół nr 1
To już dziewiąta edycja konkursu recytatorskiego dla młodzieży, który zorganizował Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu.

Znakiem rozpoznawczym tej imprezy jest założenie, zgodnie z którym, uczestnicy konkursu recytują wiersze jednego poety. W tym roku w centrum zainteresowania młodych adeptów sztuki znalazła się twórczość Agnieszki Osieckiej.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: tradycyjnie recytacje uczniów ze szkół podstawowych i średnich, a oprócz tego – ze względu na specyficzną twórczość artystki – wprowadzono kategorię „piosenka”. Poziom występów młodzieży był wysoki, przez co jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.

Ostatecznie pierwsze miejsce wśród uczniów szkół średnich zajęła Anna Łukowska z ZS nr 3, a wśród młodszych uczestników Balbina Kupczyk z PSP nr 12. Z kolei za najlepszy występ wokalny uznano wykonanie Natalii Piekielny z PSP nr 5.

- Konkurs recytatorski był nie tylko ucztą dla ducha, ale także dla ciała. Po zakończeniu wystąpień uczestników, w czasie oczekiwania na werdykt jury, wszyscy delektowali się domowymi wypiekami przygotowanymi przez uczniów – informuje Katarzyna Stelmach-Basa, nauczycielka w ZS nr 1 i opiekunka samorządu uczniowskiego.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundowało starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, które było współorganizatorem imprezy.

Ł

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe