Koncert jubileuszowy chóru Cantabile

  • 24.10.2019, 18:44
  • Ł
Koncert jubileuszowy chóru Cantabile
Chór Cantabile świętuje w tym roku 15-lecie działalności. Z tej okazji grupa wystąpi ze specjalnym koncertem, który odbędzie się w Domu Kultury „Chemik” 27 października o godz. 15.

Cantabile to czterogłosowy chór mieszany, którego dyrygentem jest Jolanta Stefaniak. Repertuar stanowią wykonywane a cappella pieśni patriotyczne, klasyki chóralne znanych kompozytorów polskich i zagranicznych, pieśni ludowe z różnych regionów Polski oraz utwory religijne, w tym kolędy i pieśni pasyjne.

Swoimi występami zespół uświetnia liczne miejskie i powiatowe uroczystości, głównie z okazji świąt narodowych. Promuje też rodzinne miasto na arenach krajowych. Zdobywane nagrody i wyróżnienia na różnych festiwalach i przeglądach są odzwierciedleniem wysokiego poziomu chóru, który choć ma charakter amatorski, to stara się równać do najlepszych.

W 2017 roku powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Cantabile”, do którego należą chórzyści i sympatycy chóru. Chętni do wspólnego śpiewania mogą wstąpić w szeregi Cantabile. Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 16.30 w domu kultury przy al. Jana Pawła II.

Jubileusz 15-lecia chóru przypada w Roku Moniuszkowskim i utworów tego znakomitego kompozytora nie zabraknie podczas koncertu, który odbędzie się w „Chemiku” 27 października o godz. 15. Wstęp wolny.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe