Koncert Echa Kresów w Sławięcicach

  • 26.10.2019, 12:39
  • Ł
Koncert Echa Kresów w Sławięcicach
Kolejny sukces odniósł chór Echo Kresów. Zespół zdobył wyróżnienie podczas Międzynarodowych Zmagań Muzycznych Seniorów w Szczecinie, a już 27 października o godz. 15.30 wystąpi w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach.

Nasi śpiewacy zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu, gdzie dopuszczono zaledwie 13 zespołów - laureatów największych festiwali w kraju i za granicą. Zespół, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, oczarował nie tylko jury, ale i publiczność, a występ w Muzeum Narodowym przyjęty był owacyjnie. Zwyciężył chór Harmonia z Łodzi, a naszą grupę doceniono wyróżnieniem. Sukces tym większy, że wystąpiła ona po raz pierwszy w nowym, klasycznym repertuarze.

- Ze Szczecina wyjechaliśmy z poczuciem zadowolenia i optymizmu. Warto było pracować, żeby osiągnąć taki sukces, tym bardziej że tym razem nie śpiewaliśmy naszych pieśni kresowych - przyznał Adam Wołkowski, założyciel i dyrygent chóru.

Po udanym występie Echo Kresów przygotowuje się do kolejnych. Przed chórem koncerty galowe w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy odbędzie się w auli Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach 27 października o godz. 15.30 (wstęp wolny). Kolejny to obchody Święta Niepodległości, a 23 listopada czwarta edycja koncertu kultur.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe