Nieodzowny element rozwoju

  • 26.10.2019, 17:34
  • W
Nieodzowny element rozwoju W
Samorządy w kryzysie. Na całej szerokości niedofinansowane. Czy zostanie wypracowane porozumienie pomiędzy rządem i samorządem? Nie czekając na odpowiedź, w gminie Bierawa starają się przeciwdziałać skutkom nadchodzącego spowolnienia gospodarczego. Stawiają na gaz.

Gazyfikacja gminy Bierawa postępuje w dobrym tempie.

Zacznijmy od strony województwa śląskiego, z którym sąsiadują Goszyce i - idąc dalej - Kotlarnia. Podpisano już umowę z wykonawcą, który zrealizuje zadanie. To firma Tarbau z Tarnowskich Gór. Umowę z nią podpisała Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., Zakład Gazowniczy w Zabrzu.

- Wykonawca będzie realizował rozbudowę sieci gazowniczej od strony województwa śląskiego - od gminy Sośnicowice, a dokładnie od Sierakowic poprzez Goszyce i Kotlarnię - mówi wójt gminy Bierawa Krzysztof Ficoń. - Za rok o tej porze gaz popłynie w dwóch naszych miejscowościach najbliższych województwa śląskiego. To bardzo dobra wiadomość - dodaje włodarz.

Na możliwość podłączenia się do sieci gazowej liczy głównie biznes. Wśród nich największe przedsiębiorstwa działające na terenie gminy Bierawa, jak firma Betafence i Kopalnia Piasku w Kotlarni.

- Mieliśmy spotkanie z firmą wykonawczą, kierownikiem do spraw rozwoju z Zabrza. Znamy kierownika budowy. Wiemy, że prace rozpoczną się od strony Sierakowic, gdyż tam jest źródło gazu. Do dwunastu miesięcy rozbudowa zostanie zakończona. To ważny etap gazyfikacji - nie kryje wójt Ficoń.

Wracając do stolicy gminy i jej okolic, rozbudowa sieci gazowniczej o Bierawę i Grabówkę (aż po firmę Rinnen) została zakończona.

Właściciele nieruchomości, w pobliżu których biegnie już nitka gazu, mogą składać wnioski o podłączenie do sieci.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe