Włączyli się w szlachetną akcję

  • 27.10.2019, 16:24
  • W
Włączyli się w szlachetną akcję Foto: ZSP Reńska Wieś
Jednym z działań prowadzonych przez fundację „Okuliści dla Afryki” jest zbiórka pn. „Okulary dla Afryki”. Swoją cegiełkę w ramach tego dzieła dorzucili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reńskiej Wsi.

Akcja społeczna „Okuliści dla Afryki” to inicjatywa Kliniki „Okulus” z Bielska-Białej i jej dyrektor medycznej dr n. med. Iwony Filipeckiej, absolwentki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

W dotychczasowych zbiórkach udało się pozyskać 35 tys. par okularów. Na początku września akcję ogłosili również wolontariusze z ZSP w Reńskiej Wsi.

- Zbierali okulary używane, ale będące w dobrym stanie. Mogły to być okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Przeznaczone były dla potrzebujących, najbiedniejszych mieszkańców Afryki - informuje Sabina Górska, opiekun wolontariuszy, inicjator zbiórki w placówce.

Zebrane okulary wolontariuszki wyczyściły, sprawdziły, czy są kompletne, a następnie każdą parę włożyły do osobnych foliowych woreczków. Wszystkie trafiły do kartonowego pudełka, a potem zostały wysłane do organizatora akcji.

- Ta akcja pokazała, że w uczniach drzemie wielka wrażliwość na potrzeby innych ludzi oraz chęć pomocy - dodaje Sabina Górska.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe