Chór Cantabile świętował 15-lecie

  • 28.10.2019, 09:22
  • Rafał Pulkowski
Chór Cantabile świętował 15-lecie
Utwory Stanisława Moniuszki i nie tylko mogliśmy usłyszeć w minioną niedzielę w Domu Kultury "Chemik", gdzie z okazji jubileuszu chóru odbył się wspaniały koncert. Sala wypełniła się po brzegi, goście siedzieli nawet na schodach.

Czterogłosowy mieszany chór "Cantabile" - nazwa oznacza "śpiewnie", działa przy Miejskim Ośrodku Kultury już 15 lat. W ich repertuarze można znaleźć pieśni patriotyczne, klasyki chóralne, pieśni ludowe i utwory religijne, w tym kolędy i pieśni pasyjne. Wszystkie utwory wykonywane są a capella, czyli bez towarzystwa żadnych instrumentów. Podczas jubileuszowego koncertu gościnnie wystąpiła sopranistka Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

- Właściwie istniejemy więcej, niż 15 lat, bo wcześniej byliśmy chórem parafialnym. Ale chcieliśmy poszerzyć nasz repertuar, a muzyka religijna zajmowała nam zbyt dużo czasu - mówiła Jolanta Stefaniak, dyrygent chóru.

 

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent miasta Sabina Nowosielska, wicestarosta Józef Gisman, czy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gabrysz, który wjechał na scenę z wielkim tortem.

 

- W Miejskim Ośrodku Kultury, na ulicy, w sklepie, u lekarza, wszędzie, niech muzyka wam w uszach brzmi, bo dzięki temu, dzięki waszemu talentowi, my również możemy troszeczkę posiedzieć i popławić się w waszym sukcesie - powiedział Piotr Gabrysz, dyrektor MOK.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (54)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe