Paczkomat ułatwiłby życie wielu osobom

  • 29.10.2019, 12:27 (aktualizacja 29.10.2019, 13:12)
  • W
Paczkomat ułatwiłby życie wielu osobom W Sławięcice. Tamtejszy paczkomat - jeden z wielu znajdujących się w naszym powiecie - cieszy się dużą popularnością
To nie ma być kryptoreklama jednego z prywatnych operatorów logistycznych w Polsce. W Cisku chcieliby mieć paczkomat. Łatwe odbieranie i nadawanie przesyłek w sołectwie jest możliwe. Wielu mieszkańcom gminy ułatwiłoby to funkcjonowanie.

Zakupy w sieci są wygodne, szybkie, a dla wielu przyjemne. Niemiłe jest za to oczekiwanie w kolejce po odbiór oczekiwanych dóbr. Tym bardziej przykra może być świadomość, że trzeba pokonać sporą odległość, by odebrać zamówiony towar. Pomysł, by paczkomat stanął też w Cisku, zrodził się w głowie jego mieszkańca - Michała Baruchy. Stosowne kroki pan Michał podjął na początku 2019 r. I tak powstała facebookowa grupa „Paczkomat w Cisku”.

- Jako osoba prywatna i właściciel firmy wysyłkowej często korzystam z paczkomatu w Koźlu. Jednak dojeżdżanie tam co chwilę jest uciążliwe. Pewnie większość osób w gminie Cisek potwierdzi moje słowa - mówi Michał Barucha.

Pomyślał, że warto powalczyć o to, by paczkomat stanął w jego sołectwie. Okazało się, że Urząd Gminy w Cisku też czyni takie starania.

- Wójt kontaktował się już w tej sprawie z firmą InPost i zarządcą sklepu Dino, przy którym ewentualnie mógłby stanąć paczkomat - mówi pan Michał. W zgodnej opinii rozmówcy i włodarza gminy najlepszą lokalizacją dla paczkomatu byłby leżący w centrum Ciska urząd gminy lub położony nieopodal market.

Najbliższe paczkomaty znajdują się w Polskiej Cerekwi i Koźlu, oddalone o ok. 10 km.

- Mieszkańcy naszej gminy mają kawałek drogi do pokonania, żeby odebrać swoją paczkę. Nie ukrywajmy: paczkomaty są jedną z najtańszych form przesyłek, są też czynne przez całą dobę - podkreśla Michał Barucha. - Rozmawiałem ze znajomymi, każdy popiera tę inicjatywę.

Podstawowym warunkiem, by paczkomat stanął w Cisku, jest uzbieranie jak największej liczby głosów. InPost nie określa, ile dokładnie ma ich być - zatem warto przyjąć zasadę: im więcej, tym lepiej. Dodatkowo dla paczkomatu należy udostępnić miejsce, które spełnia wymogi operatora. Wśród nich są: zasięg GSM, źródło zasilania i 4 mkw. powierzchni. Cisek spełnia te warunki.

Link do głosowania znajduje się na facebookowej grupie „Paczkomat w Cisku”.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe