Halloween znów powiedzieli "nie"

  • 01.11.2019, 06:16
  • W
Halloween znów powiedzieli "nie" Uczestnicy wydarzenia w ostrożnickiej świątyni Foto: Sabina Świentek
Św. Jakub, Jan Paweł II, Maria, Józef i Franciszek z Asyżu. A to i tak nie wszyscy. Po raz trzeci zorganizowano w parafii pw. Ducha Świętego w Ostrożnicy przemarsz nazywany Orszakiem Wszystkich Świętych.

Najpierw w miejscowym kościele dzieci i młodzież spotkali się na nabożeństwie różańcowym. Prezentowano sylwetki świętych. W ich role wcielili się uczestnicy, przywdziewając oryginalne stroje.

Po różańcu barwny i gwarny orszak w asyście miejscowych strażaków ochotników - dla bezpieczeństwa - przemierzył ulice sołectwa. Kulminacyjnym punktem było spotkanie na placu plebanii, gdzie jak zawsze na uczestników orszaku czekało coś słodkiego i ciepłego.

Orszak wszystkich świętych organizują w polskich miastach i wsiach od kilku lat. Jest odpowiedzią Kościoła (nie tylko rzymskokatolickiego) na Halloween, który to zwyczaj ma pogańską genezę. Radosne jest przesłanie uroczystości z 31 października - każdy z nas jest powołany do świętości.

Inicjatorem przeprowadzania wydarzenia w Ostrożnicy jest ks. proboszcz Bernard Mocia.

- Obawialiśmy się, jak to będzie. Ale - jak zawsze - na Ostrożnicę można liczyć - mówi Sabina Świentek z rady parafialnej. - Choć były też osoby bawiące się w Halloween, przewaga świętych była ogromna - dodaje.

W

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe