Akcja "Razem dla Polski". Posprzątaj swoją okolicę

  • 02.11.2019, 10:18
  • Ł
Akcja "Razem dla Polski". Posprzątaj swoją okolicę
Szkółka Wędkarska „Rekiny Dziewiątki” działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, wraz z partnerami zaprasza do udziału w wyjątkowych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Nie proponuję kolejnego marszu ani akademii, choć nie ma w nich nic złego. Zapraszam wraz z dziećmi ze szkółki do wzięcia odpowiedzialności za otaczający najbliższy świat i do ruszenia w teren w celu jego posprzątania. To będzie realny wkład dzieci, społeczności Kędzierzyna-Koźla w kształtowanie swojej małej Ojczyzny – apeluje Wojciech Czapla, opiekun koła i dyrektor PSP nr 9.

Całość odbędzie się w sobotę 16 listopada w wielu miejscach jednocześnie. Start akcji o godz. 10, a zakończenie wtedy, gdy posprzątany zostanie zadeklarowany obszar. Fajnie byłoby zakończyć spotkanie wspólnym ogniskiem lub poczęstunkiem.

Zasada jest prosta – każdy sprząta swój najbliższy teren. Dla przykładu młodzi wędkarze z „Rekinów Dziewiątki” zajmą się łowiskiem w Miejscu Kłodnickim i jego okolicą.

Akcja skierowana jest nie tylko do szkół i przedszkoli z terenu naszego miasta, ale do wszystkich grup formalnych i nieformalnych, stowarzyszeń, instytucji i osób prywatnych. Swój udział w akcji zadeklarowało już m.in. kilka kół Polskiego Związku Wędkarskiego, Babeczki znad Rzeczki, Związek Międzygminny Czysty Region, szkoły i lokalne firmy.

- Pożytek społeczny jest bezdyskusyjny i w zupełnie inny sposób kształtować możemy postawę patriotyczną i obywatelską. Wiem, że sobota. Udział jest dla chętnych. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ale zachęcam - dodał Wojciech Czapla.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe