7 rzeczy, o których musisz pamiętać wprowadzając się do nowego domu

  • 06.11.2019, 09:53
  • Materiał partnera
7 rzeczy, o których musisz pamiętać wprowadzając się do nowego domu
Nowy dom to nowy rozdział w życiu. Jednak jak każdy początek, i ten nie należy do łatwych - wprowadzając się do nowego domu musimy zadbać o naprawdę bardzo wiele różnych rzeczy. Przejście od stanu surowego do stanu, który pozwala na wprowadzenie się nie jest płynne - bardzo często wiąże się z miesiącami ciężkiej pracy, zatrudnieniem kilku ekip wykończeniowych, zakupem mnóstwa różnych mebli i sprzętów, a na koniec dobraniem dodatków i dekoracji.

Poniżej prezentujemy zebrane w formie listy najważniejsze rzeczy, o które trzeba zadbać, kiedy wprowadzamy się do nowego domu:

1. Dom trzeba wykończyć

Koszty związane z budową domu nie kończą się w momencie postawienia wszystkich ścian i podłączenia instalacji. Po pracach budowlanych czeka na nas jeszcze wykończenie: kładzenie podłóg, malowanie ścian, wstawianie mebli i wybór dodatków. To równie żmudna i czasochłonna praca, jak sama budowa domu.

2. Licz się z innymi

Wiadomo, że urządzając własny dom możemy łatwo ulec pokusie, by wykończyć go tylko pod swoje gusta. Warto jednak zadbać, by był ładny niezależnie od poczucia estetyki, które każdy z nas ma inne. A nuż zmieni nam się gust albo będziemy chcieli dom komuś wynająć lub sprzedać?

3. Śledź trendy

Zanim zaczniesz wyposażać dom, sprawdź, jakie są trendy w przemyśle wnętrzarskim. Nie chodzi o to, by bezwiednie podążać za modą, jednakowoż poradzenie się kogoś, kto zna się na rzeczy nie zaszkodzi. Sprawdź też w jakim standardzie wykańczają mieszkania deweloperzy w Warszawie: stanowią oni wyznacznik trendów krajowych.

4. Pomyśl o garderobach

Choć w Polsce nie cieszą się dużą popularnością, w krajach anglosaskich garderoby są bardzo popularne. Wykańczając dom masz możliwość zorganizowania garderoby poprzez wydzielenie przy pomocy ścian części pomieszczenia. Możesz również zainwestować w obszerne szafy przemysłowe na zamówienie, które odpowiednio zrobione wyglądają równie elegancko, co normalne meble domowe.

5. Nie oszczędzaj na farbach

Wracając jeszcze na chwilę do malowania, warto wspomnieć, że na czym jak na czym, ale na farbach oszczędzać nie można. Słabej jakości farba będzie słabo trzymać się ściany i szybko zacznie odpadać. Do tego bardzo łatwo się pobrudzi - a nikomu nie uśmiecha się odmalowywanie domu co dwa lata.

6. Dobierz tekstylia

Jednym z najbardziej wyrazistych elementów ozdobnych w pomieszczeniach są tekstylia. Jeśli dobierzesz je razem, jako kompletną całość, możesz niskim kosztem i zupełnie samodzielnie stworzyć wnętrze, które wygląda jak z okładki katalogu meblowego. Dobranie tkaniny tapicerskiej do zasłonek to niewiele, jednak efekt, jaki można dzięki temu osiągnąć robi ogromne wrażenie.

7. Daj sobie czas

Początkowo możesz czuć się w nowym domu nieswojo - to normalne! Każdy z nas potrzebuje czasu, żeby się przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli nie przeprowadza się zbyt często. Nie stresuj się, że nie możesz znaleźć rzeczy albo że trudno ci się odnaleźć. Z czasem się przyzwyczaisz i poczucie zagubienia minie.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe