Koniec korków? W grudniu pojedziemy po odnowionym odcinku DW 408

  • 08.11.2019, 13:13 (aktualizacja 08.11.2019, 13:22)
  • W
Koniec korków? W grudniu pojedziemy po odnowionym odcinku DW 408 W Przebudowa trzykilometrowego odcinka łączącego Bierawę z Korzonkiem to koszt prawie 14 mln zł
Jeśli przez najbliższe dwa, trzy tygodnie Matka Natura okaże się łaskawa, drogowcy zakończą prace na przebudowywanym odcinku DW 408 Bierawa - Korzonek.

"Więcej niż połowa" - pisaliśmy w październiku o przebudowie strategicznego fragmentu drogi wojewódzkiej. Pod koniec września zamknięto ruch pojazdów na odcinku DW 408, który rozpoczyna się od skrzyżowania z ul. Mostową - w pobliżu stacji kolejowej Bierawa, a kończy przy krzyżówce z ul. Dworcową w Bierawie. Tylko dostawcom udostępniono możliwośc jazdy odcinkiem od zjazdu w ul. Mostową w kierunku Gliwic.

- Roboty drogowe potrwają do końca listopada. Jednak biorąc pod uwagę czekające nas jeszcze prace odbiorowe i spełnienie innych procedur, bezpieczne byłoby stwierdzenie, że ruch pojazdów na tym odcinku zostanie przywrócony w grudniu - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Czy w przyszłym roku zostanie przebudowany kolejny fragment DW 408? A jeśli tak, to czy będzie to odcinek Kędzierzyn-Koźle - Brzeźce? Odpowiedzi na te pytania poznamy być może jeszcze w grudniu, kiedy poznamy szczegóły przyszłorocznego budżetu ZDW w Opolu.

W

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mag
mag 08.11.2019, 20:06
Bardzo jestem ciekawa czy ktos z decydentów widział jak wygląda droga, która teraz jest użytkowana przez uczestników objazdu tj. Sławięcice - Kotlarnia przez Starą Kuźnię?? Dziura na dziurze. Czy są plany jej naprawy?? Chyba tak powinno być po kolei. Jeśli wykorzystuje się inną drogę w czasie naprawy to powinno się naprawić szkody, jakie na niej powstały

Pozostałe